Дитячі капризи

Будь-яка молода мама стикається з дитячими капризами. Дитина в такі хвилини буває абсолютно нестерпний і здатний на справжні театральні істерики. Як себе вести і що робити в такі моменти?

Чому діти вередують ?

Своїм капризом дитина висловлює різке і дуже категоричне бажання домогтися чогось, що йому заборонено або не належить.

Як правило, капризи супроводжуються сльозами, криками, істериками, розкиданням перший підвернулися під руку речей, валяні по підлозі, а в особливо важких випадках навіть судомами.

Ці істерики і примхи майже завжди є наслідком неправильної поведінки батьків. Якщо дитину виховували, у всьому потураючи йому, то істерики і примхи будуть неминучим наслідком такого виховання.

Багатьом мамам дуже важко буває протистояти істерикам своєї дитини, і вони вважають за краще поступитися, лише б він заспокоївся. І на жаль, це веде тільки до закріплення негативної реакції у дітей.

Сприяти дитячим примхам можуть і перевтома, некомфортна обстановка, незручний одяг, погане самопочуття, підвищена емоційна збудливість, чутливість. Постійні капризи можуть бути наслідком порушень нервової системи, і в цьому випадку дитину варто показати лікарю-невропатологу.

Як запобігти істерику?

Головне ваша зброя в цьому випадку - уважність, адже спалах дитячого капризу легко попередити, якщо моніторити стан і настрій дитини. Діти швидше вибухають плачем і криком, коли вони втомилися, зголодніли або відчувають, що їх кваплять. Постарайтеся передбачити такі моменти: не вирушайте в магазин за покупками, коли ваша дитина зголодніла.

Якщо дитина перебуває на самому початку своєї емоційної атаки, підхопити його, що називається, нальоту і тут же поясніть наслідки, які можуть викликати його дії.

Просто, але дохідливо донесіть до нього думка, що його дії неприйнятні і він нічого ними не доб'ється.

Крім того, не зайвим буде розповісти, яке покарання його може очікувати у разі подібної поведінки.

Що робити, якщо істерика почалася ?

Перше і найважливіше - постарайтеся не дратуватися і контролювати ситуацію. В іншому випадку ви можете стати жертвою маніпуляції з боку своєї дитини.

Спершу постарайтеся відвернути свою дитину. Маленькі діти більш схильні реагувати на прохання батьків зробити щось, ніж прислухатися до прохання припинити робити щось. Тому, якщо ваша дитина кричить і плаче, попросіть підійти до вас, дайте йому що-небудь у руки, замість того щоб вимагати припинити крик. У першому випадку він більш охоче виконає прохання.

Якщо ж справа дійшла до гучної істерики з роздряпування особи, катанням по підлозі, пам'ятайте, що ні в якому разі не можна поступатися дитині, інакше кожен ваш похід в магазин буде перетворюватися на щось подібне. Постарайтеся холоднокровно перетерпіти цей спалах і по можливості швидше покинути магазин, тому що дитячі істерики у громадських місцях розраховані не стільки на маму, скільки на сторонніх.

Головне ж - це виробити в родині чітку систему заборон і заохочень і суворо її дотримуватися. Потрібно вчити дитину висловлювати свої бажання прийнятним способом, пояснювати, що криком отримати потрібне неможливо, і ніколи не потурати його примхам.


Accessibility menu
Contrast settings
Font size
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings