ЗВІТ ЗАВІДУВАЧА

про роботу КЗ «ДНЗ №26 ВМР»

за 2023 – 2024 навчальний рік

В умовах воєнного стану заклад працює за 12 годинним робочим графіком з 7.00 до 19.00 та є черговим, на період тимчасового призупинення роботи дитячих садків через відсутність укриттів. Ми забезпечуємо місця в першу чергу для дітей, батьки яких працюють в критичних інфраструктурах, військових та лікарів.

Прийом дітей в садочок проводиться до 8 години ранку. У своєму складі ЗДО налічує 17 груп, з них 5 груп раннього віку, 12 груп дошкільного віку. В закладі працюють 38 педагогічних працівників: завідувач, 2 – вихователі-методисти, 31 вихователь, 1 музичний керівник, 2 вчителя-логопеда та

чисельний техперсонал. З них у 33 педагогів є вища освіта, 9 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 педагоги - звання вихователь-методист.

У 2023 – 2024 навчальному році було атестовано 9 педагогічних працівників. Система роботи цих педагогів вивчалася членами атестаційної комісії, аналізувалися як відкриті заходи, так і стан освітнього процесу, майстерність педагогів.

За результатами атестації :

  • Савчук Вікторії Миколаївні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
  • Гладько Людмилі Олегівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
  • Близнюк Юлії Анатоліївні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
  • Цимбалюк Людмилі Андріївні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
  • Козленко Ользі Олександрівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
  • Племянік Світлані Миколаївні підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
  • Іванчук Віті Василівні підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
  • Петіхашній Тетяні Павлівні підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст».
  • Гулько Лєні Леонідівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

Педагоги закладу протягом року підвищували свій рівень професійної майстерності, працюючи над самоосвітою, відвідуючи міські методичні об’єднання, семінари, «Школу молодого вихователя» та «Школу вихователя-стажера».

Протягом 2023/2024 н.р. організація освітнього процесу здійснювалася на основі Базового компоненту дошкільної освіти, програми навчання і виховання

для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та відповідно до завдань, річного плану роботи на 2023 – 2024 н. р., а саме:

1. Продовження роботи щодо формування соціально–громадянської компетентності дошкільників шляхом консолідації зусиль педагогів і батьків для ефективної реалізації завдань з національно-патріотичного виховання.

2. Формування високого рівню збереження і підтримки фізичного розвитку дітей через різні форми рухової активності та впровадження в освітній процес новітніх здоров’язбережувальних технологій.

3. Створення належних умов для отримання дітьми якісної дошкільної освіти через компетентність і практичну готовність педагогів працювати в умовах реалізації особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти шляхом розбудови внутрішньої системи якості освіти.

4. Проведення цілеспрямованої освітньої діяльності щодо формування в учасників освітнього процесу безпечної поведінки в довкіллі з урахуванням умов воєнного стану.

З метою підвищення якості навчання та виховання дітей, педагогічний колектив комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 26 Вінницької міської ради» в 2023/2024 навчальному році ставив перед собою такі цільові орієнтири:

  • Зміцнення та збереження духовного здоров’я дошкільників шляхом ознайомлення з народно-прикладним мистецтвом.
  • Забезпечення різнобічного розвитку особистості дитини шляхом виявлення задатків, нахилів, здібностей, ранньої обдарованості.
  • Забезпечення рівних можливостей та умов для розвитку, навчання, виховання дітей з особливими освітніми потребами.
  • Ознайомлення з традиціями, національною культурою.
  • Впровадження в освітній процес інноваційних та інтерактивно-комунікаційних технологій.
  • Цілісний розвиток дитини як особистості.
  • Перехід від педагогіки вимог до педагогіки партнерства.

    Ми продовжуємо працювати над темою «Зміцнення та збереженням духовного здоров’я дошкільників засобами народно-прикладного мистецтва», яка є особливо актуальною у наш час, тому освітній процес побудовано на засадах максимального забезпечення виховання у дітей любові й поваги до батьків і родини, закладання основ моральної та естетичної орієнтації в національних і загальнолюдських цінностях.

    В закладі працює народознавча світлиця, яка єдина серед дошкільних закладів Вінниці набула статусу музею, де систематично проводяться екскурсії-заняття з народознавства. Тому діти протягом року мали можливість вивчати історію рідного краю, знайомились із гончарством, писанкарством, витинанкою, святами та звичаями нашого народу.

    Протягом року в усіх вікових групах на високому рівні були проведені свята, розваги та інші заходи.

    12 жовтня 2023 року в КЗ "ДНЗ №26 ВМР" було проведено благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Під час благодійного концерту панувала особлива атмосфера тепла та затишку.

    Творчі працівники Гладько Людмила Олегівна, Близнюк Юлія Анатоліївна, Юркова Тетяна Вікторівна створили самобутню осінню фотозону, а також виставку "Гарбуз-фест", біля якої могли сфотографуватись усі охочі.

    уЛ

    «Новорічний ранок» у дитячому садку – одне з найочікуваніших свят. Адже з ним пов’язано багато приємно-хвилюючих моментів: святково вбрана ялинка, казкові персонажі й вручення подарунків.

    Також піднесено та весело пройшло «Свято Весни». Дітки порадували всіх своїми виступами. Звучали пісні, зачаровували дитячі таночки. На святі звучали лагідні пісні про маму, бабусю, лунали слова-привітання рідним, сестричкам, дівчаткам, вихователям.

    п

    «Шевченківські свята» допомогли усім зануритись у глибину слів Тараса Григоровича та відчути усю пророчу силу його віршів.

    ПР

    Відповідно до плану роботи Департаменту освіти на 2023 рік, заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року, з метою сприяння спортивній і фізичній

    підготовці, формування здорового способу життя з урахуванням принципів національно-патріотичного виховання, зміцнення здоров’я, виховання морально-вольових якостей, забезпечення активної участі сім`ї та родини в розвитку фізично і морально здорової, патріотично налаштованої зростаючої особистості, до Дня фізичної культури і спорту в Україні у КЗ "Дошкільний навчальний заклад №26 ВМР" було проведено спортивні перегони «Перші кроки», що пройшли під гаслом #Спорт_ єднає_ всіх! 25

    Варто зазначити, що для розвитку творчих здібностей дітей в закладі протягом року працювали різноманітні гуртки під керівництвом педагогів молодших, середніх та старших груп:

  • гурток іноземної мови (англійська), керівник гуртка Наземчук С.В.;
  • хореографічний гурток «Веселка», керівник гуртка Зімулькін В.М.;
  • вокальний гурток «Веселі дзвіночки», керівник гуртка Зоря К.М.;
  • «Нетраційні техніки малювання» (старша група №1) , керівник гуртка Дремлюга І.М.;
  • «Спортивний гурток «Шахова академія» (старша група №4), керівник гуртка Невідома С.І.;
  • «Мова - невичерпне джерело розумового розвитку дитини й скарбниця всіх знань» (середня група №8), керівник гуртка Близнюк Ю.А.;
  • «Маленькі дослідники (ознайомлення з природним довкіллям з елементами STREAM-лабораторії)» (середня група №9), керівник гуртка Цимбалюк Л.А.;
  • «Гурток оздоровчого спрямування «Малята-здоров’ята» (середня №10), керівник гуртка Антофій Ю.А.;
  • «Писанкарство» (середня група №7), керівник гуртка Сень Н.І.;
  • «Театральна мозаїка» (молодша група №14), керівник Племянік С.М.;
  • У цьому навчальному році ми випускаємо 108 вихованців старших груп № 1, 2, 4, 12, які йдуть до школи. Ми відпускаємо наших пташенят із спокійним серцем, адже тематична перевірка психологічної готовності дітей до навчання в школі показала, що згідно вимог Базового компонента дошкільної освіти до знань, умінь та навичок дітей – усі наші випускники готові до вступу в 1 клас.

    Заклад дошкільної освіти покликаний розвивати світогляд дитини, соціалізувати до навколишнього світу. Тому вихователі кожної вікової групи працювали над створенням освітнього середовища, яке б сприяло розвитку основних компетентностей дитини. Як відомо, незаповнене і безбарвне предметно-ігрове середовище чинить на дітей негативний вплив, гальмує розвиток особистості. Тому без вашої, батьки, допомоги вихователі не в змозі забезпечити наповнюваність ігрового простору дітей. Сподіваємось на вашу підтримку та розуміння. Адже це все для добробуту ваших дітей.

    Протягом 2023-2024 н.р. колектив та батьківська спільнота брали участь у конкурсах та виставках:

  • «Годівнички для пташок»
  • Робили їх з дерева, картону, пластикових пляшок, природних та інших матеріалів. Годівнички вийшли на славу – красиві і на різний смак. Юні захисники пташок та їхні батьки дуже відповідально та творчо підійшли до

    роботи. Разом з вихователями дошкільнята облаштували "їдальні для птахів" на своїх майданчиках.

    - «Доріжка здоров’я»,

    у рамках якого було виготовлено цікаві, неординарні та різноманітні матеріали для розвитку у дітей тактильного сприйняття та координації руху.

    Переможцями конкурсу стали:

  • Вихователі групи №5 Козленко О.О., Коломієць О.В.;
  • Вихователі групи №16 Снігур І.М., Іванчук В.В.;
  • Вихователі групи №9 Залєвська А.О., Цимбалюк Л.А.;
  • Вихователі групи №14 Стьобало Р.А., Племянік С.М..
  • Гран-прі отримали вихователі групи №8 Гладько Л.О., Близнюк Ю.А.
  • «Народна іграшка»,

    який проводився з метою відродження, збереження народних традицій, розширення знань дітей про українські народні іграшки, традиційні народні ігри та розваги, виховання любові до рідного краю.

    Під час перегляду конкурсних робіт було відзначено іграшки:

  • Вихователів групи №1 Дремлюги І.М., Архипчук Л.Ф.;
  • Вихователя групи №3 Колібабчук І.О.;
  • Батьків Циби Іллі (5 гр.), Драйко (17 група), Бакус (18 група), Годз Назара (10 Група), Аббасової Соломії (7 група), Максименюка Артема (2 група).
  • Невідома Світлана Іванівна, вихователь з книгою «Різдвяні історії»

    (наказ №13 від 10.01.2024)

    - У розпал Новорічних та різдвяних свят педагогами ЗДО 26 було організовано виставку "Різдвяні інсталяції".

    - міський конкурс «Дитячі історії про» сприяв розвитку творчості, уяви та фантазії дітей та батьків. За результатами конкурсу переможцями у номінації «Цікаві історії» стали:

    Панасюк Даниїл, вихованець ЗДО;

    Панасюк Руслана Анатоліївна, матір вихованця;

Також наш заклад брав участь у благодійних акціях:

  • «Одна аптечка - одне врятоване життя»

Працівники та батьківська громада КЗ "ДНЗ №26 ВМР" долучились до збору коштів на аптечки для наших захисників. Всі зібрані кошти передали благодійній організації "Добро без кордонів". Спільними зусиллями зібрано 12300 грн.

  • Батьківська громада та працівники КЗ "ДНЗ №26 ВМР" долучились, протягом вересня 2023 року, до проєкту «КРИЛА», ініційованого Благодійним фондом «ОВЕС» та Департаментом освіти міської ради, що проходив під хештегом #ворогамкришка.

Проєкт передбачав збір пластикових кришечок від тари для харчових продуктів.

Спільними зусиллями зібрано 24 кілограми кришечок, які були відправлені 6 жовтня 2023 року спільно з закладами освіти нашої громади на переробку, а отримані кошти будуть перераховані на закупівлю БПЛА українського виробництва для підрозділів Збройних Сил України.

Хочу зазначити, що ми продовжуємо збирати кришечки. Для цього виготовили ось такі контейнери.

Варто зазначити, що колектив та батьківська спільнота КЗ «ДНЗ №26» також брали участь у челенджах:

  • 10 травня 2024 року вихованці нашого закладу привітали матусь до Дня матері під хештегом #З_ЛЮБОВ'Ю_ДО_МАТУСІ.
  • Педагоги та дошкільнята закладу дошкільної освіти 16 травня 2024 року долучились до челенджу з нагоди дня Вишиванки.

Не зважаючи на військовий стан, протягом 2023-2024 року з педагогами систематично проводилась методична робота: педагогічні ради, семінари-практикуми, тренінги, відкриті покази, педагогічні години, круглі столи та інші форми роботи, які сприяли розширенню знань педагогів про нормативно-правові документи, а також підвищенню рівня педагогічного керівництва освітнім процесом.

Наш заклад став учасником рекорду України за «Найбільшу кількість занять доброти», організований благодійним фондом «Щаслива лапа».

Протягом навчального року заклад дошкільної освіти брав участь у методичній роботі міста:

  • 4 квітня 2024 року відбулась зустріч «Міської Школи молодого майстра» молодих вихователів (3-й рік роботи) ВМТГ «Безпечне освітнє середовище: від теорії до практики», де вихователь-методист Наталія Романюк провела змістовний та емоційно-насичений тренінг «Техніки надання першої психологічної допомоги».
  • 24 квітня 2024 року в ході відкритого показу «Кращі практики дошкілля» вихователі Гладько Л.О. та Близнюк Ю.А. провели майстер-клас «Сучасні підходи до розвитку мовлення дошкільників за допомогою інноваційних технологій».
  • Напрацювання вихователя Савчук В.М. висвітлено у №5 Освітянського альманаху.
  • Матеріали вихователя Савчук В.М. надруковано у журналі «Дошкільне виховання».
  • Хочу зазначити, що творчим колективом закладу у складі Юлії Короленко, Анни Залєвської та Людмили Цимбалюк розроблено освітній проєкт «Ефективність STREAM-лабораторії у екологічному вихованні дошкільників», який отримав перемогу у номінації «Discovery-лабораторія» (наказ №504 від 13.11.2023).

    Слід відмітити, що творчі педагоги КЗ «ДНЗ №26 ВМР» Юлія Короленко, Наталія Романюк, Наталя Куліш взяли участь у конкурсі ХІV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2024», де представили методичну розробку «Інтегрований підхід до екологічного виховання дошкільників як важливий вклад у майбутнє планети» у номінації «Екологічна свідомість- шлях у майбутнє». За підсумками конкурсу нагороджені золотою медаллю та сертифікатом авторів.

Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну.

Accessibility menu
Contrast settings
Font size
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings