ЗВІТ ЗАВІДУВАЧА

про роботу КЗ «ДНЗ №26 ВМР»

за 2024 – 2025 навчальний рік

В умовах воєнного стану заклад працює за 11 годинним робочим графіком з 7.30 до 18.30 та є черговим, на період тимчасового призупинення роботи дитячих садків через відсутність укриттів. Ми забезпечуємо місця в першу чергу для дітей, батьки яких працюють в критичних інфраструктурах, військових та лікарів.

1

Прийом дітей в садочок проводиться до 8 години ранку. У своєму складі ЗДО налічує 17 груп, з них 5 груп раннього віку, 12 груп дошкільного віку. У закладі працюють 38 педагогічних працівників: завідувач, 2 – вихователі-методисти, 33 вихователі, 2 музичних керівники, 2 вчителя-логопеда та чисельний техперсонал. З них у 33 педагогів є вища освіта, 9 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 педагоги - звання вихователь-методист.

У 2024 – 2025 навчальному році було атестовано 15 педагогічних працівників. Система роботи цих педагогів вивчалася членами атестаційної комісії, аналізувалися як відкриті заходи, так і стан освітнього процесу, майстерність педагогів.

За результатами атестації :

v Вихователю Романюк Наталії Анатоліївні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

vВихователю-методисту Романюк Наталії Анатоліївні підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», присвоєно педагогічне звання «старший вихователь».

vВихователю-методисту Куліш Наталі Василівні підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», присвоєно педагогічне звання «старший вихователь».

v Вихователю Стьобало Руслані Анатоліївні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

v Вихователю Коломієць Ользі Валеріївні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

v Вихователю Залєвській Анні Олександрівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

v Вихователю Іванчук Віта Василівна присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

v Вихователю Невідомій Світлані Іванівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

v Вихователю Дмитрук Тетяні Василівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

v Вихователю Гулько Лені Леонідівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

v Вихователю Гончар Надії Миколаївні підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

v Вихователю Продан Вікторії Олегівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

v Вихователю Колібабчук Ірині Олександрівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

vВихователю Мельник Наталії Олександрівні підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

v Вихователю Філіповій Наталії Вікторівні присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

Протягом року педагоги закладу активно підвищували свій професійний рівень, займаючись самоосвітою та відвідуючи міські методичні об'єднання та семінари., «Школу молодого вихователя» та «Школу вихователя-стажера».

Організація освітнього процесу здійснювалася на основі Базового компоненту дошкільної освіти, програми навчання і виховання для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та відповідно до завдань річного плану роботи на 2024 – 2025 н. р., а саме:

1.Зміцнення та збереження духовного здоров’я дошкільників засобами народно-прикладного мистецтва.

2.Забезпечення розвитку мистецької культури, творчих і художньо-естетичних здібностей в процесі самостійної та творчої реалізації дітей через театралізовану діяльність.

3.Впровадження сучасних технологій соціально-фінансової та економічної освіти дошкільників у межах міжнародного суспільного руху – освіта для сталого розвитку.

4.Продовження розбудови Внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

З метою підвищення якості навчання та виховання дітей, педагогічний колектив комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 26 Вінницької міської ради» в 2024/2025 навчальному році ставив перед собою такі цільові орієнтири:

Ø Зміцнення та збереження духовного здоров’я дошкільників шляхом ознайомлення з народно-прикладним мистецтвом.

Ø Забезпечення різнобічного розвитку особистості дитини шляхом виявлення задатків, нахилів, здібностей, ранньої обдарованості.

Ø Забезпечення рівних можливостей та умов для розвитку, навчання, виховання дітей з особливими освітніми потребами.

Ø Ознайомлення з традиціями, національною культурою.

Ø Впровадження в освітній процес інноваційних та інтерактивно-комунікаційних технологій.

Ø Цілісний розвиток дитини як особистості.

Ø Перехід від педагогіки вимог до педагогіки партнерства.

Ми продовжуємо працювати над темою «Зміцнення та збереженням духовного здоров’я дошкільників засобами народно-прикладного мистецтва», яка є особливо актуальною у наш час, тому освітній процес побудовано на засадах максимального забезпечення виховання у дітей любові й поваги до батьків і родини, закладання основ моральної та естетичної орієнтації в національних і загальнолюдських цінностях.

В закладі працює народознавча світлиця, яка єдина серед дошкільних закладів Вінниці набула статусу музею, де систематично проводяться екскурсії-заняття з народознавства. Тому діти протягом року мали можливість вивчати історію рідного краю, знайомились із гончарством, писанкарством, витинанкою, святами та звичаями нашого народу.

Протягом року в усіх вікових групах на високому рівні були проведені свята, розваги та інші заходи.

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти на 2024-2025 рік, заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року, з метою сприяння спортивній і фізичній підготовці, формування здорового способу життя з урахуванням принципів національно-патріотичного виховання, зміцнення здоров’я, виховання морально-вольових якостей, забезпечення активної участі сім`ї та родини в розвитку фізично і морально здорової, патріотично налаштованої зростаючої особистості, до Дня фізичної культури і спорту в Україні у КЗ "Дошкільний навчальний заклад №26 ВМР" було проведено спортивні перегони «Перші кроки», що пройшли під гаслом #Спорт_ єднає_ всіх!

2

е

3 жовтня 2024 року в КЗ "ДНЗ №26 ВМР" було проведено благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Під час благодійного концерту панувала особлива атмосфера тепла та затишку.

4

е

Під час проведення було зібрано коштів на ЗСУ:

87423.00

З них 40000 грн. передали фонду Подільська громада

https://gromada.vn.ua/

та 47423 грн. Громадській організації "Добро немає кордонів"

https://www.facebook.com/profile.php?id=100089954501139 , за рахунок чого було придбано Радіостанцію.

Бійці передали щире відео з вдячністю за надану допомогу, яке можна переглянути на фейсбук сторінці Фонду громади "Подільська громада" за цим посиланням https://www.facebook.com/share/v/7AJqkS3swtuEvhYT/

Громадська організація "Добро немає кордонів" відзвітувала про використання коштів 47423 грн. з нашого благодійного ярмарку: придбано 4 радіостанції MOTOROLA https://www.facebook.com/share/p/9HeDNH28FKigcrPa/

Також батьківська громада та працівники КЗ "ДНЗ №26 ВМР" продовжують брати участь у акції «#Кришечки збирай – безпілотник запускай». Проєкт передбачає збір пластикових кришечок від тари для харчових продуктів.

25 листопада було передано чергову партію кришечок на переробку, а отримані кошти будуть перераховані на закупівлю БПЛА українського виробництва для підрозділів Збройних Сил України.

Хочу зазначити, що ми продовжуємо збирати кришечки. Для цього виготовили ось такі контейнери.

5

Також у листопаді працівники закладу спільно з батьками надали шерстяні нитки та речі для в’язання шкарпеток військовим ЗСУ.

6

Зібрані матеріали: нитки та речі, передали майстрині Галині Толстусі, яка виготовила чудові вироби, наповнені теплом та затишком.

Варто зазначити, що у грудні 2024 року наш заклад брав участь у благодійній акції «Подаруємо новорічний настрій дітям з прифронтових громад», в ході якої силами педагогічних працівників та батьківської громади було зібрано багато іграшок, смаколиків для дітей прифронтової зони

8

Також у квітні 2025 року ми долучилися до благодійної акції на допомогу ЗСУ_Одна аптечка - одне врятоване життя". Працівники закладу, батьківська спільнота долучилися до збору коштів на допомогу ЗСУ. Спільними зусиллями зібрано 13210 грн. Кошти передали Громадській організації "Добро немає кордонів".

7

Одним із найтепліших та найзатишніших свят було свято Різдва Христового. Адже з ним пов’язано багато приємно-хвилюючих моментів: святково вбрана зала, казкова атмосфера та загадкові історії.

9

«Шевченківські свята» допомогли усім зануритись у глибину слів Тараса Григоровича та відчути усю пророчу силу його віршів.

9

Варто зазначити, що для розвитку творчих здібностей дітей в закладі протягом року працювали різноманітні гуртки під керівництвом педагогів молодших, середніх та старших груп:

* гурток іноземної мови (англійська), керівник гуртка Наземчук С.В.;

* хореографічний гурток «Веселка», керівник гуртка Зімулькін В.М.;

* вокальний гурток «Веселі дзвіночки», керівник гуртка Зоря К.М.;

* «Нетраційні техніки малювання» (молодша група №1), керівник гуртка Дремлюга І.М.;

* «Літературна студія» (молодша група №4), керівник гуртка Капуста Д.В.;

* «Скарби подільського краю» (молодша група №2), керівник Гулько Л.Л.;

* «Народні перлини для розвитку мовлення дитини» (молодша група №12), керівник гуртка Андрушко А.М.;

* «Руками творяться дива» (середня група №17), керівник Гончар Н.М.;

* «Блакитна планета» (середня група №6), керівник гуртка Продан В.О.;

* «Мова наша соловїна» (старша група №8), керівник Близнюк Ю.А.;

* «Маленькі дослідники (ознайомлення з природним довкіллям з елементами STREAM-лабораторії)» (старша група №9), керівник гуртка Цимбалюк Л.А.;

* «Писанкарство» (старша група №7), керівник гуртка Сень Н.І.;

* «Театральна мозаїка» (середня група №14), керівник Племянік С.М.;

У цьому навчальному році ми випускаємо 110 вихованців старших груп № 7, 8, 9, 10, які йдуть до школи. Ми відпускаємо наших пташенят із спокійним серцем, адже тематична перевірка психологічної готовності дітей до навчання в школі показала, що згідно вимог Базового компонента дошкільної освіти до знань, умінь та навичок дітей – усі наші випускники готові до вступу в 1 клас.

11

Заклад дошкільної освіти покликаний розвивати світогляд дитини, соціалізувати до навколишнього світу. Тому вихователі кожної вікової групи працювали над створенням освітнього середовища, яке б сприяло розвитку основних компетентностей дитини. Як відомо, незаповнене і безбарвне предметно-ігрове середовище чинить на дітей негативний вплив, гальмує розвиток особистості. Тому без вашої, батьки, допомоги вихователі не в змозі забезпечити наповнюваність ігрового простору дітей. Сподіваємось на вашу підтримку та розуміння. Адже це все для добробуту ваших дітей.

Протягом 2024-2025 н.р. колектив та батьківська спільнота брали участь у конкурсах та виставках:

- «Диво дивне - театр»

Робили їх з дерева, картону, пластикових пляшок, природних та інших матеріалів. Герої вийшли на славу – красиві і на різний смак. Усі дуже відповідально та творчо підійшли до роботи. Разом з вихователями дошкільнята облаштували театралізовані осередки у групових кімнатах.

12

- у розпал Новорічних та різдвяних свят педагогами ЗДО 26 було організовано виставку "Різдвяні інсталяції".

13

Різдво Христове – чудове свято любові та надії, яке шанобливо відзначають у колі родини. Тому дітки, вихователі та батьки із особливою радістю приєдналися до виготовлення Різдвяних вертепів та інсталяцій.

- «Великодні мотиви»,

у рамках якого було створено надзвичайно гарні, естетичні та емоційно наповнені тематичні композиції .

14

- міський конкурс «Дитячі історії про найголовніше» сприяв розвитку творчості, уяви та фантазії дітей та батьків. За результатами конкурсу переможцями стали:

-Вихованці Котлінський Нікіта та Ільченко Поліна, казка «Різдвяне диво», яку записала вихователь групи Близнюк Юлія Анатоліївна.

-Вихованка Грінчак Варвара, казка «Дід Різдвяник та Даринка: магія святкових чудес», яку записала вихователь групи Сень Наталія Іванівна.

45

Варто зазначити, що колектив та батьківська спільнота КЗ «ДНЗ №26» також брали участь у челенджах:

* 9 травня 2025 року вихованці нашого закладу привітали матусь до Дня матері під хештегом #З_ЛЮБОВ'Ю_ДО_МАТУСІ.

н

* Педагоги та дошкільнята закладу дошкільної освіти 16 травня 2025 року долучились до челенджу з нагоди дня Вишиванки.

е

Не зважаючи на військовий стан, протягом 2024-2025 року з педагогами систематично проводилась методична робота: педагогічні ради, семінари-практикуми, тренінги, відкриті покази, педагогічні години, круглі столи та інші форми роботи, які сприяли розширенню знань педагогів про нормативно-правові документи, а також підвищенню рівня педагогічного керівництва освітнім процесом.

н

19.02.2025 вихователі-методисти Романюк Н.А., Куліш Н.В. взяли участь у Конференції «Заняття доброти 2025» та отримали сертифікати учасників.

3 БЕРЕЗНЯ 2025 року наш заклад долучився до ІV Міжнародного заняття доброти присвяченого собакам та котам організованого БФ "Щаслива лапа".

1к

Хочу також відзначити, що 17-30.03.2025 педагоги Стьобало Р.А. та Савчук В.М. долучилися до заходів Global Money Week у рамках Всесвітнього тижня грошей, про що свідчать наступні сертифікати.

Слід відзначити, що протягом навчального року заклад дошкільної освіти брав участь у методичній роботі міста:

- 30.09.2024 у приміщенні HAB «Місто змістів» для професійної спільноти вихователів-методистів ЗДО ВМТГ та Вороновицької ТГ проведено інтерактивний педагогічний подіум: «Актуальні питання дошкільної освіти», де вихователь-методист Наталія Романюк розкрила питання щодо організації безбар’єрності освітніх послуг у дошкільному закладі відповідно до нових рекомендацій МОН.

-14.11.2024 відбувся воркшоп у рамках засідання міської школи молодого майстра «Творення » (молоді вихователі ІІІ –й рік роботи) «Використання інноваційних технологій для розвитку логіко-математичних здібностей дошкільників», під час якого Наталія Романюк ознайомила учасників з інноваційними технологіями з формування логіко-математичної компетентності дошкільників та їх інтеграцією в освітній процес.

-30.04.2025 керівники музичні Зоря Катерина Миколаївна та Степанчук Наталія Сергіївна, були спікерами на традиційному відкритому показі «Кращі практики дошкілля» для педагогічних працівників ВМТГ та області упродовж проведення майстер – класу «Музикограма як метод формування музично-ритмічних здібностей»

-15.05.2025 КЗ «ДНЗ №26 ВМР» спільно з КУ «ЦПРПП» взяли участь у засіданні міської школи молодого майстра «Творення» на тему:

«Організація театралізованої діяльності дітей дошкільного віку для забезпечення розвитку мистецької культури, художньо-естетичних та творчих здібностей». Модератор заходу керівник МШММ вихователь-методист Романюк Н.А., ознайомила присутніх з робочою програмою семінару, презентувала практичні матеріали для використання при плануванні освітньої діяльності. Спікер заходу вихователь-методист Куліш Н.В. провела ділову гру «Розвиток мистецької культури та творчих здібностей дошкільників: виклики та можливості». Практичний блок для самостійного опрацювання слухачами школи представлено організованими формами роботи, проведеними педагогами КЗ «ДНЗ № 26 ВМР» Ванжулою І.Л., Філіповою Н.В.

* Досвід вихователя Козленко О.О. надруковано у журналі «Дошкільне виховання» №10 2024. Вихователь висвітлила досвід роботи з проведення заняття просто неба з дітьми раннього віку «Гайда, малята, зоопарком гуляти!»

* Напрацювання вихователя Стьобало Р.А. висвітлено у №8 Освітянського альманаху.

Слід відмітити, що творчі педагоги КЗ «ДНЗ №26 ВМР» Юлія Короленко, Наталія Романюк, Наталя Куліш взяли участь у конкурсі ХІV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2025», де представили методичну розробку «Інтегрований підхід до екологічного виховання дошкільників як важливий вклад у майбутнє планети» у номінації «Екологічна свідомість- шлях у майбутнє». За підсумками конкурсу нагороджені срібною медаллю та сертифікатом авторів.

Варто зазначити, що завдяки праці всього колективу нам вдалося зробити педагогічний процес цікавим для дошкільнят, а перебування дітей в дитячому садочку – максимально комфортним та безпечним. Хочеться подякувати батькам, які переймаються проблемами ЗДО, допомагають і завжди підтримують. Ми робимо спільну справу, в якій мають бути зацікавлені як працівники закладу, так і батьки, щоб нашим дітям було комфортно та затишно.

Таким чином, аналіз роботи ЗДО за 2024-2025 навчальний рік показав, що обрані форми і методи роботи, об’єднані зусиллями адміністрації, педагогічного колективу та батьківської громади позитивно впливають на результативність роботи по навчанню та вихованню дітей.

Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування