ЗВІТ КЕРІВНИКА

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ЗА 2022-2023 навчальний рік

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад №26 Вінницької міської ради» - ясла-садок комбінованого типу, розташований за адресою: вулиця Київська,144, електронна адреса: sadochok26vinnica@gmail.com, сайт:https://veselka.dnz.in.ua/, телефон 61-19-42. ЗДО розташований у типовій двоповерховій споруді, розрахований на 410 дітей. На даний час у закладі функціонує 17 груп, з них 5 груп – раннього віку, 12 груп – дошкільного віку, з них 2 групи – компенсуючого типу для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Загальнакількістьдітей - 465, з них 110 підготовлено до навчання в школі.

Прийом дітей дозакладу дошкільної освіти в 2022/2023 навчальному році здійснювався відповідно до електронної реєстрації на сайті Вінницької міської ради, згідно заяв батьків, медичних довідок: про стан здоров’я дитини, про щеплення, епідоточення, місця реєстрації. Ділова документація з питань прийому дітей та їх вибуття оформлювалася за встановленою формою відповідно до нормативних вимог Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах (наказ МОН України від 01.10.2012 № 1059).

Режим роботиЗДО26: п’ятиденний з 7.00 до 19.00.

Мова навчання в закладі дошкільної освіти – українська.

Всі групи повністю укомплектовані згідно віку дітей та відповідно до вимог Закону України «Про дошкільну освіту». Відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти, освітньої програми для дітей від двох до семи років «Дитина» освітній процес організовано у:

формах – колективній, індивідуальній;

типах життєдіяльності дітей – групові, індивідуально-групові, індивідуальні.

Навантаження дітей у формі занять розпочинається з першої молодшої групи (третій рік життя). Тривалість прямого навчання упродовж організованої пізнавальної діяльності однієї дитини або окремої групи дітей відповідає вимогам освітньої програми для дітей від двох до семи років «Дитина» та гранично допустимого навантаження на дитину.

За штатним розписом у закладі дошкільної освіти працює 85 осіб. Із них 43 педагоги, 42 особи обслуговуючого персоналу.

Медичним, педагогічним та обслуговуючим персоналом заклад дошкільної освіти укомплектований повністю.

Педагогічний склад – 43 особи:

- завідувач - 1;

- вихователь – методист – 2;

- музичний керівник – 3;

- фізінструктор – 1 ;

- вчитель-логопед – 2;

- вихователь – 34.

У порівнянні з минулими роками освітній рівень працівників закладу покращився. До складу колективу додалися працівники з повною вищою освітою.

Щороку, згідно з графіком, педагогічні працівники проходять курси підвищеннякваліфікації відповідно до чинного «Положення про атестацію педагогічних працівників». Адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів з урахування індивідуальних можливостей кожного педагога. Курси підвищення кваліфікації пройшли 11 педагогів (повністю в ІІІ етапи), також 1 педагог пройшов І етап курсів.

В 2023 році атестовано 8 педагогічних працівників. За підсумками атестації 2023 року:

  • Дремлюзі Інні Мефодіївні, вихователю, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
  • Гладько Людмилі Олегівні, вихователю, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
  • Стьобало Руслані Анатоліївні, вихователю, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
  • Сєнніковій Тетяні Леонідівні, вчителю-логопеду, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
  • Залєвській Анні Олександрівні, вихователю, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
  • Цимбалюк Людмилі Андріївні, вихователю, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
  • Наземчук Світлані Володимирівні, вихователю, підтверджено відповідність раніше встановленому 11 (одинадцятому) тарифному розряду (відповідно наказу МОН України від 20.01.2017 №81).
  • Наземчук Світлані Володимирівні, інструктору з фізичної культури, підтверджено відповідність раніше встановленому 11 (одинадцятому) тарифному розряду (відповідно наказу МОН України від 20.01.2017 №81).

Система роботи педагогів, які атестувались, вивчалася членами атестаційної комісії, аналізувалися як відкриті заходи, так і стан освітнього процесу та майстерність педагогів. Всі члени атестаційної комісії систематично відвідували освітні заходи, які проводили педагоги, що атестуються, аналізували їх, фіксуючи всі зауваження і рекомендації в особових картках аналізу освітнього процесу.

Атестація педагогічних працівників проводилася згідно з перспективним планом відповідно до Типового положення про атестацію та на підставі наказів керівника закладу. Основним показником в оцінці роботи вихователя під час атестації є врахування результатів та висновків тематичних і фронтальних перевірок, контрольних зрізів по виконанню програми на кінець року, участь у міській та методичній роботі ЗДО протягом попередніх 5-ти років.

Адміністрація закладу створює працівникам усі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів робота ЗДО відзначається позитивною результативністю. Адміністрація закладу і надалі планує протягом наступних років удосконалювати кваліфікаційний рівень педпрацівників за рахунок курсів підвищення кваліфікації, позачергової атестації.

Порівняльний аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про високу кваліфікацію та творчий потенціал колективу.

SWOT-АНАЛІЗ кадрового забезпечення показав наступні сильні сторони ЗДО: належний рівень професійної компетентності персоналу; морально-культурний особистий досвід колективу; створена атмосфера спільної відповідальності за результати освітньої діяльності з боку всіх учасників освітнього процесу; активний розвиток колективу на шляху нововведень.

Поруч з сильними, потрібно врахувати слабкі сторони:

  • високий відсоток недосвідчених педагогів, які мають невеликий стаж роботи та досвід практичної діяльності;
  • нестача педагогічних кадрів: через воєнний стан, що зумовило звільнення працівників; нестійку мотивацію молодих педагогів; неповага до професії вихователя з боку батьків;
  • емоційне «вигорання» педагогів та напруженість зумовлена постійною наявністю великої кількості факторів стресу;
  • відсутність в штаті працівників ставки психолога; нестача кадрів.

Визначення шляхів удосконалення:

  • розвиток системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • підвищення конкурентоспроможності та результативності діяльності ЗДО, що обумовить поліпшення якості освітнього процесу та зростанням професійної майстерності педагогів.

Сучасний керівник закладу дошкільної освіти має реалізувати в своїй управлінській діяльності завдання які зазначені Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Положенням про заклад дошкільної освіти», Конвенцією про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства».

Перед керівником закладу дошкільної освіти стоять завдання динамічно розвивати зміст освітнього процесу, підвищувати його ефективність і якість.

Завідувач закладу Короленко Ю.І. володіє основними рисами керівника сучасного ЗДО: творчий підхід до організації професійної діяльності, вироблення індивідуального стилю професійної діяльності, самостійність при конструюванні оригінальних управлінських рішень.

Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.

Адміністрацією ЗДО здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Питання щодо виконання програмно-методичного забезпечення освітнього процесу перевірялись під час тематичного, оперативного, попереджувального та порівняльного контролю. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, нарадах при директору, виробничих нарадах.

SWOT-АНАЛІЗ управлінської діяльностівизначив наступні сильні сторони: моральна і психологічна згуртованість колективу; чіткість в розподілі обов’язків; перевага демократичного стилю управління.

Визначення шляхів удосконалення:

  • Стимулювання та заохочення праці педагогів.
  • Сучасні підходи до управління ЗДО.
  • Розширення можливостей професійної самореалізації.
  • Підвищення ступеня відкритості висвітлення діяльності педагогічного колективу
  • Розробка Внутрішньої системи якості освіти.

Протягом 2022/2023 навчального року педагогічний колектив закладу працював над удосконаленням форм роботи щодо компитентнісного підходу до виховного процесу, створення стійкої позитивної мотивації до збереження та зміцнення власного здоров'я дошкільників, розвитку комунікативно-мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку.

З метою підвищення якості навчання та виховання дітей реалізовувались наступні завдання:

1. Прищеплення дошкільникам шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій українського народу, любові до сім’ї, рідного міста, Батьківщини.

2. Продовжити запровадження в освітній процес здоров’язберігаючих технологій.

3. Здійснювати роботу щодо створення безпечного освітнього простору, забезпечення особистої безпеки усіх учасників освітнього процесу.

4. Продовжувати створювати умови для виховання патріотично свідомого дошкільника з високими морально-духовними якостями засобам національно-патріотичного виховання.

5. Забезпечити належні умови для розвитку, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.

6. Забезпечити наступність між дошкільною та початковою ланками освіти.

7. Спонукати педагогів до творчої ініціативи в пошуках нових форм і методів професійної діяльності для надання якісних освітніх послуг.

8. Модернізувати матеріально-технічну базу ЗДО, сприяти у створенні сучасного освітнього простору із застосуванням інформаційно-комунікативних технологій.

9. Удосконалювати механізм моніторингу якості освітнього процесу.

10. Забезпечувати тісну взаємодію з родинами вихованців, через урізноманітнення форм спільної діяльності.

Шляхи реалізації цих завдань становили:

  • Особистісно-орієнтований підхід до кожного вихованця.
  • Забезпечення наступності дошкільної та початкової ланок освіти.
  • Орієнтовне перспективно-календарне тематичне планування.
  • Організація розвивального середовища.
  • Інтеграція різних видів діяльності.
  • Використання освітніх технологій.
  • Співпраця з родинами вихованців.

Педагогічний колектив ЗДО в 2022/2023 навчальному році ставив перед собою змістові напрямки:

1. Посилити роботу з формування основ національної свідомості дошкільника шляхом розширення знань про Україну, її історію, культуру, природні багатства.

2. Продовжувати роботу по охороні життя, зміцненню здоров'я, фізичного розвитку дошкільника, створюючи емоційно-позитивний мікроклімат між усіма учасниками освітньо-виховного процесу, забезпечуючи належний медико-педагогічний контроль за фізкультурно-оздоровчими заходами.

3. Удосконалити організацію освітньої діяльності з дошкільниками, використовуючи мультисенсорний підхід через включення різних каналів сприйняття: «БАЧУ», «ЧУЮ», «ВІДЧУВАЮ», «ГРАЮ», «ТВОРЮ».

4. Поглибити роботу з формування художньо-естетичної компетентності дошкільників, впровадження сучасних технологій художньо-продуктивного циклу, активізацію творчого потенціалу педагогів та батьків, об’єднаних загальним спрямуванням по залученню дітей до образотворчого мистецтва.

Для цього у закладі дошкільної освіти було створено такі умови:

  • традиційно проводились педагогічні ради, семінари-практикуми, педагогічні читання, зустрічі за круглим столом, колективні перегляди занять, роботу яких було спрямовано на вирішення даних питань;
  • розроблені перспективні плани роботи по навчанню та вихованню дітей;
  • планомірно проводилась робота щодо покращення матеріально-технічної ЗДО, завдяки активній діяльності педагогів, Ради закладу та батьків;
  • всі педагоги були забезпечені темами самоосвіти та приймали активну участь в загальносадових, міських заходах.

Цільовими орієнтирами ЗДО №26 у 2022/2023 н.р. були:

  • Зміцнення та збереження духовного здоров’я дошкільників шляхом ознайомлення з народно-прикладним мистецтвом.
  • Забезпечення різнобічного розвитку особистості дитини шляхом виявлення задатків, нахилів, здібностей, ранньої обдарованості.
  • Забезпечення рівних можливостей та умов для розвитку, навчання, виховання дітей з особливими освітніми потребами.
  • Ознайомлення з традиціями, національною культурою.
  • Впровадження в освітній процес інноваційних та інтерактивно-комунікаційних технологій.
  • Цілісний розвиток дитини як особистості.
  • Перехід від педагогіки вимог до педагогіки партнерства.

Система методичної роботи закладу дошкільної освіти з педагогічними кадрами у 2022/2023 навчальному році, в першу чергу, була спрямована на розв’язання завдань річного плану, а також на:

  • удосконалення педагогічної майстерності вихователів;
  • підвищення рівня професійної компетентності у питаннях виховання та навчання дітей дошкільного віку;
  • розкриття творчого потенціалу педагогів та дітей.

В основу роботи було покладено індивідуальний підхід, гнучке використання різних форм і методів роботи з педагогами, як традиційних, так і інноваційних.

SWOT-АНАЛІЗ освітної діяльності ЗДО визначив наступні сильні сторони: освітній процес у ЗДО організовується у розвивальному середовищі, яке утворюється сукупністю природних, предметних, соціальних умов та простором власного "Я" дитини; режим роботи закладу враховує вікові особливості здобувачів освіти, відповідає їхнім освітнім потребам, забезпечує умови для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу; заклад освіти планує та реалізує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу в закладі.

Слід звернути увагу на слабкі сторони: потреба в продовженні роботи над оновленням освітнього простору ЗДО відповідно до вимог сучасності, а також робота в напрямку застосування ІКТ в освітньому процесі.

Визначення шляхів удосконалення:

  • Розробка та реалізація проєктів стратегії розвитку ЗДО.
  • Додаткове залучення бюджетного та позабюджетного джерел фінансування.

У 2022/2023 навчальному році зміст освітнього процесу визначавсяБазовим компонентом дошкільної освіти, чинними програмами: Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина» та парціальними програмами.

Методична робота з педагогічними кадрами у 2022/2023 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. Якісний аналіз рівня організації методичної служби в ЗДО показав, що всі форми методичної роботи (педради, консультації, семінари, семінари-практикуми, колективні перегляди занять) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх професійної компетентності:

Вид діяльності

Плановакільк. педагогів

Фактична

кільк.

педагогів

1.

Курсипідвищеннякваліфікації

12

11 (1 – І етап)

2.

Атестація

9

8

3.

Участь у роботітворчоїгрупи

5

5

4.

Участь у підготовці та проведенніметодичнихзаходів

27

26

З метою вирішення завдань річного плану проводилися семінари, консультації, диспути, засідання круглого столу, педагогічні брифінги, що сприяли збагаченню знань педагогів з проблемних питань та підвищенню їх професійного рівня. Педагогічні працівники не тільки змогли отримати теоретичні знання, а й реалізовували їх у роботі з дітьми.

Педагогічні ради залишались основною та найбільш продуктивною формою методичної роботи з педагогічним колективом, вони відзначались актуальністю, науковістю, доцільністю тематики та інноваційним підходом до їх проведення. А також забезпечували два напрями роботи:

  • організаційно-педагогічний: затвердження планів роботи ЗДОна навчальний рік та на літній оздоровчий період, затвердження системи фізкультурно-оздоровчої роботи ЗДО, затвердження планів проходження курсової перепідготовки та атестації, підведення підсумків роботи за навчальний рік, аналіз освітнього процесу у ЗДО;
  • науково-педагогічний: обговорення науково-методичної проблеми ЗДО і шляхів її реалізації, упровадження у практику роботи сучасних досягнень науки і перспективного педагогічного досвіду, підвищення кваліфікації педагогів тощо.

На педрадах розглядались питання, які були актуальними щодо розв’язання основних завдань закладу дошкільної освіти на поточний начальний рік: реалізація Базового компонента (нова редакція), вдосконалення педагогічного процесу, ознайомлення з педагогічним досвідом, підвищення професійної майстерності педагогів.

Форми проведення педрад вибирались таким чином, щоб забезпечити максимальну активність педагогів,на педрадах проводились ігрові вправи, диспути, виставки, педагогічні тренінги. Виконання рішень педрад сприяло поліпшенню методичного та матеріального забезпечення педагогічного процесу, підвищенню ефективності праці педагогів. Якість проведення педрад забезпечувала ретельна попередня підготовка педагогів.

Були проведені 4 педради за такими темами:

Засідання № 1. Про завдання діяльності колективу та пріоритетні напрямки створення іміджу сучасного закладу дошкільної освіти. Організаційна педрада.

На якому вибрали секретаря педради, обговорили основні напрямки роботи педколективу на 2022/2023 навчальний рік. Підвели підсумок готовності груп до нового навчального року. Визначили види і форми планування освітнього процесу в закладі дошкільної освіти та програм, за якими буде працювати заклад. Затвердили план підвищення фахової майстерності педагогічних працівників, план атестації працівників, наставництва, обговорили тематики самоосвіти педагогів на поточний навчальний рік. Підсумком засідання стало затвердження Річного плану роботи та Освітньої програми ЗДО №26 на 2022/2023 навчальний рік.

Засідання № 2. Удосконалення організації освітньої діяльності з дошкільниками шляхом використання мультисенсорного підходу через включення різних каналів сприйняття «БАЧУ», «ЧУЮ», «ВІДЧУВАЮ», «ГРАЮ», «ТВОРЮ», зберігаючи основний принцип міжпредметної інтеграції STREAM-освіти дітей дошкільного віку.

Під час якого педагогам надали методичні рекомендації щодо вимог до освітньо-ігрові технології через засіб розвитку пізнавального інтересу дошкільника. Також присутні мали змогу взяти участь в інформаційній трибуні «STREAM – освіта як інноваційний підхід до розвитку дошкільників через включення різних каналів сприйняття: «бачу», «чую», «відчуваю», «граю», «творю»». Педагоги стали активними учасниками воркшопу «Мультисенсорний підхід до організації пізнавальної діяльності дітей дошкільного віку». Також присутні преглянули відео-презентацію «Створення STREAM-лабораторії як нового елементу предметно-розвивального середовища ЗДО». Справжньою скарбничкою стала інтерактивна виставка «Лего – ефективний засіб розвитку допитливості дітей».

Засідання № 3. «Формування естетичного ставлення у дошкільників до світу мистецтва засобами образотворчої діяльності».

Вихователі мали змогу під час методичного вісникаознайомитись з актуальністю художньо-естетичного розвитку дітей дошкільного віку, проблемами та завданнями. Під час інтелектуальної кав’ярні вихователі з’ясували види зображувальної діяльності, їх характеристика. Педагоги спробували свої сили в діловій грі «У країні художнього розвитку» та прослухали міні-доповідь «Вирішення завдань естетичного виховання у музичній діяльності дітей». Підсумком була образотворча майстерня «Творчість на кінчиках пальців: розвиток художньо-графічних умінь дошкільників за допомогою нетрадиційних технік зображувальної діяльності».

Засідання № 4. Підсумкова педрада

Під час засідання було проаналізовано роботу колективу у 2022/2023 н.р.. Здійснено аналіз соціально-педагогічної та емоційно-вольової готовності старших дошкільників до навчання в школі. Педагоги прийняли активну участь у «відкритому мікрофоні» та надали пропозиції до вибору пріоритетних напрямів роботи ЗДО на 2023/2024 н.р.. Також педагоги переглянули презентацію «Літо на порозі» щодо організації роботи під час літнього періодув умовах карантину. Рішенням педради було затверджено План на літній період 2023 року, а також визначення шляхів удосконалення освітніх та управлінських процесів ЗДО № 26 в 2023/2024 н.р..

До кожної педагогічної ради вихователі готували відкриті покази занять та режимних моментів, які переглядались колективно, проводилась робота над помилками. Також, відкриті покази – це ефективна форма методичної роботи, яка сприяла обміну досвідом роботи колег.

Протягом 2022/2023 навчального року на високому методичному рівні були проведені такі відкриті заняття:

  • Вересень-Жовтень 2022 року - Перегляд відкритих занять та режимних моментів молодими педагогами (вихователі-наставники).
  • Жовтень 2022 року - Перегляд відкритих занять та режимних моментів педагогами-наставниками (молоді педагоги).
  • Листопад 2022 року - Інтегроване заняття за програмою «STREAM-освіта дошкільників» з домінантним напрямком інженеринг «Дивовижні візерунки» (вихователь молодшої групи № 9 Цимбалюк Л.А.).
  • Листопад 2022 року – Інтегроване заняття за технологією «STREAM-освіти» з виховання інженерного мислення «Природа нам, як рідний дім» (вихователь старшої групи № 14 Стьобало Р.А.)
  • Листопад 2022 року – Інтегроване заняття з використанням елементів STREAM – освіти з дітьми старшого дошкільного віку на тему: «Весела мандрівка» (сендплей, пошуково-дослідницька діяльність) (вихователь старшої групи №1 Дремлюга І.М.)
  • Лютий 2023 року - «Подорож у світ фарб і фантазії» (образотворча діяльність з використанням елементів арт-терапії) (вихователь молодшої групи № 9 Залєвська А.О.)
  • Лютий 2023 року – Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньо-продуктивної діяльності «У картинній галереї (природа+нетрадиційні техніки малювання) (вихователь молодшої групи № 8 Гладько Л.О.)
  • Березень 2023 року «Ми – художники» (декоративний розпис (вихователь старшої групи № 1 Архипчук Л.Ф.)
  • Квітень 2023 року – Перегляд підсумкових занять у старших групах № 1, 6, 14, 17, 18 «Моє найкраще заняття» (Вихователі старших груп).

Науково-методичне зростання педагогічної майстерності забезпечили такі форми роботи як: семінари-практикуми, колективні перегляди, консультації, засідання круглого столу, робота творчої та динаміної груп.

У закладі протягом року було проведено один флеш-семінар та три семінари-практикуми:

  • Флеш-семінар «Інноваційні технології як засіб підвищення якості освітнього процесу», який допоміг налаштувати педагогів на постійний пошук креативного в освітньо-виховному процесі, підвищив рівень теоретичної підготовки педагогів та удосконалив практичне використання інновацій в умовах сьогодення. Педагоги збагатилисвоїзнання щодо змісту, принципів, закономірностей, методів та організаційних форм роботи з дітьми.
  • Семінар-практикум «Формування медіаграмотності та ІКТ-компетентності сучасного педагога» мав на меті розкрити роль медіаграмотності в професії педагога. Вихователі ознайомилися із застосуванням ІКТ-засобів у професійній діяльності педагога дошкільної освіти. Обговорили сучасні електронні засоби інформування батьків. Переконалися в ефективності використання Інтернет-ресурсів для підвищення професійної компетентності педагогів. Також навчилися створювати мультимедійну презентацію.
  • Семінар-практикум «Створення духовно-морального простору як основи становлення особистості дошкільника та підґрунтя національної свідомості» допоміг з теоретичною підготовкою педагогів щодо питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення, необхідності збагачення мовлення педагогів. Педагоги вивчали організацію освітньої діяльності з духовно-морального виховання дошкільників. Переконалися в ефективності виховання духовності у дітей засобами краєзнавства.
  • Семінар-практикум «Створення духовно-морального простору як основи становлення особистості дошкільника та підґрунтя національної свідомості» допоміг поглибити теоретичні знання та практичні вміння педагогічних працівників з питань організації освітньої діяльності з духовно-морального виховання дошкільників. Вихователі переконалися в важливості багатство мовлення педагога у патріотичному вихованні дітей. Педагоги стали активними учасниками творчої лабораторії «Виховання духовності у дітей засобами краєзнавства».

Педагогічні години, круглі столи та інші форми роботи сприяли розширенню знань педагогів про нормативно-правові документи, які регламентують зміст дошкільної освіти, дали змогу різнобічно та поглиблено розглянути пріоритетні напрями, змістовне наповнення та концептуальну основу Базового компонента та сприяли підвищенню рівня педагогічного керівництва освітнім процесом.

Протягом 2022-2023 н.р. колектив та батьківська спільнота брали участь у конкурсах:

- Конкурс «Город на підвіконні» проведений в січні-лютому 2023 року сприяв розвитку допитливості і спостережливості в дітей. За результатами конкурсу: І місце отримали групи № 2, 3, 17, 18; ІІ місце - групи № 1, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12; ІІІ місце - групи № 4, 7, 14, 16. Переможці конкурсу нагороджені цінними призами.

- З нагоди відзначення та вшанування Дня Матері з 29.04.2023 по 09.05.2023 було проведено конкурс на кращу ляльку-мотанку «Берегиня роду українського».У конкурсі взяли участь талановиті майстрині: матусі й бабусі наших вихованців та вихователі закладу. Всі експонати учасників були виставлені в народознавчій світлиці закладу. Переможцями І туру стали Гладько Людмила Олегівна, вихователь групи №8 (за ляльку Захисницю) та Савчук Вікторія Миколаївна, вихователь групи №17, вихованець групи №17 Задорожній Ігор (за ляльку Бажанницю).

Благодійних акціях:

- У вересні 2022 року спільними зусиллями колективу, батьків та дітей було зібрано благодійну допомогу для ЗСУ: солодощі, чай, каву, кошти на укломплектування аптечок, малюнки та обереги.

- 17.01.2023 року вихователі, діти та батьки КЗ "ДНЗ №26 ВМР" долучитись до формування вантажу гуманітарної допомоги, місту Балаклія (Харківська обл.) в рамках проєкту «Книги українською для Балаклії» передали книжки художньої літератури, підручники, журнали, часописи, інші культурні та інформаційні носії української мови.

Колектив отримав подяку від командування 8-го полку оперативного призначення ім. Івана Богуна Національної гвардії України за підтримку, співпрацю та надану допомогу.

Челенджах:

- З 9 по 14 травня 2023 року вихованці нашого закладу привітали матусь та взяли участь у челенджі до Дня матері під хештегом #З_ЛЮБОВ'Ю_ДО_МАТУСІ.

- Педагоги та дошкільнята закладу дошкільної освіти 18 травня 2023 року долучились до челенджу з нагоди дня Вишиванки.

Протягом навчального року заклад дошкільної освіти брав участь у методичній роботі міста:

- 6 жовтня 2022 року на базі КЗ «ДНЗ №26 ВМР» пройшло онлайн заняття «Міської Школи молодого майстра» молодих вихователів (3-й рік роботи) ВМТГ «Сучасні підходи до проблеми організації пошуково-дослідницької діяльності дошкільників в реаліях сьогодення».

- 10 листопада 2022 року в онлайн форматі проведено заняття міської школи молодого музичного керівника «Гурткова робота як ефективна форма освітнього процесу в ЗДО».

- 6 грудня 2022 року на базі нашого закладу в онлайн форматі проведено методичне об’єднання для вихователів старших груп ЗДО ВМТГ за темою «Формування економічної компетентності як підгрунтя соціалізації дошкільників».

- 24 травня 2023 року відбулась онлайн зустріч «Міської Школи молодого майстра» молодих вихователів (3-й рік роботи) ВМТГ «Формування естетичного ставлення дошкільників до світу мистецтва засобами образотворчої діяльності».

Творчі педагоги КЗ «ДНЗ №26 ВМР» Юлія Короленко, Наталія Романюк, Наталя Куліш взяли участь у конкурсі ХІV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2023», де представили методичну розробку «Сучасні підходи до виховання елітарної особистості як важливий чинник формування національної еліти» у номінації «Виховання національної еліти – запорука майбутнього розвитку українського суспільства». За підсумками конкурсу КЗ «ДЗН №26 відзначено золотою медаллю та дипломом. Автори методичної розробки отримали сертифікати за перемогу у конкурсі.

Також в 2022-2023 педагогів закладу було відзначено:

  • Вихователя-методиста Романюк Н.А. подякою Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації за сумлінну працю, плідну педагогічну діяльність.
  • Вихователя Залєвську А.О. грамотою Департаменту освіти Вінницької міської ради за підсумками атестації педагогічних працівників.
  • Вихователя Цимбалюк Л.А. грамотою Департаменту освіти Вінницької міської ради за підсумками атестації педагогічних працівників.
  • Вихователя Дремлюгу І.М. грамотою Департаменту освіти Вінницької міської ради за підсумками атестації педагогічних працівників.
  • Вихователя Савчук В.М., вихованця групи № 17 Задорожнього Ігора грамотою Департаменту освіти Вінницької міської ради за перемогу у виставці-конкурсу «Берегиня роду українського» у намінації лялька «Бажанниця» - «Творче представлення».
  • Вокальний ансамбль «Веселі дзвіночки» КЗ «ДНЗ № 26 ВМР» (пісня «Україна – матуся моя») під керівнимцтвом Зорі К.М. нагороджено грамотою Департаменту освіти Вінницької міської ради за перемогу у конкурсі «Україна незламна, сильна, талановита» у рамках фестивалю дитячої творчості «Сяйво талантів» у номінації вокальний жанр.
  • Колектив КЗ «ДНЗ №26 ВМР» нагороджено грамотою Департаменту освіти Вінницйької міської ради за активну участь у реалізації завдань національно-патріотичного виховання, наслідування найкращих прикладів козацької педагогіки та перемогу у спортивних перегонах «Перші кроки».
  • За підсумками роботи в 2022-2023 н.р. музичного керівника Зорю Катерину Миколаївну визнано Талантом року.

Протягом 2022–2023 року педагоги ЗДО висвітлювали свої напрацювання на сайті «Всеосвіта».

Протягом року, відповідно до річного плану, проводились групові, фронтальні, індивідуальні консультації - онлайн та офлайн за запитом педагогів та наслідками контролю, також тематичні консультації для молодих педагогів, про що свідчать відповідні записи зроблені у журналі проведення консультацій. Теоретичні матеріали до проведених консультацій зберігаються у відповідній теці.

Щопонеділка у ЗДО проходить педагогічна година, на якій педагоги мають можливість підвищувати свій фаховий рівень у ході проведення консультацій, семінарів, тренінгів, майстер-класів.

Осередком методичної роботи закладу дошкільної освіти залишається методичний кабінет, в якому зібрані необхідні матеріали та педагогічні посібники відповідно до вимог Базового компонента. В наявності всі чинні освітні та парціальні програми, законодавчі та нормативні документи, художня та навчальна література, матеріали періодичних видань. Всі матеріали методичного кабінету зібрані у картотеку та упорядковані відповідно до освітніх ліній розвитку.

У минулому навчальному році плідною була робота творчої групи, яка працювала над реалізацією освітнього проєкту: «Реалізація освітнього проєкту: «Психолого-педагогічні засади організації роботи дошкільного закладу засобами музейної педагогіки». Педагоги опрацювали проблеми впровадження технології музейної педагогіки в освітньо-виховному процесі ЗДО, вивчали додаткову психолого-педагогічну, методичну літературу щодо проблеми впровадження технолоії музейної педагогіки у роботі з дітьми.

Протягом року творчою групою педагогів проведено заходи:

  • Доповідь «Мистецько-творча компетентність як засіб реалізації художньо-естетичного потенціалу.
  • Диспут «Особливості організації музеїв у ЗДО».
  • Експрес-довідка «Сучасні тенденції розвитку музейної педагогіки в Україні».
  • Круглий стіл «Змістове наповнення музею народознавчого спрямування».

Членами творчої групи створено картотеку занять у музеї «У сімейному колі», а також «Літопис дитячого садочка – від минулого до сьогодення».

РЕКОМЕНДОВАНО: відповідно до Стратегії розвитку ЗДО продовжити реалізацію проєкту«Формування духовно-моральної особистості дошкільника в сучасних умовах», «Організація роботи ЗДО засобами музейної педагогіки.

Робота динамічної групи була направлена на реалізацію проєкту «Створення іміджу сучасного дошкільного закладу». Метою якого є підбір ефективних форм роботи спрямованих на формування корпоративної культури та позитивного іміджу закладу та модернізація куточків закладу дошкільної освіти, а саме: коридори біля груп № 1, 6, 8 та переходи між групами № 2 і 4, між групами № 9 та 10, 17 та 18.

Працюючи над даним питанням було проведено наступні заходи:

  • Нетворкінг «Формування позитивного іміджу закладу дошкільної освіти»
  • Методичний колаж«Створення ескізів формлення рекреаційних зон

(коридорів та холів)»

  • Осучаснення рекреаційних зон закладу.

РЕКОМЕНДОВАНО:відповідно до Стратегії розвитку ЗДО продовжити реалізацію проєкту«Створення іміджу сучасного дошкільного закладу» в 2023/2024 році, працювати над розробленням Внутрішньої системи якості освіти.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, які шляхом самоосвіти опрацьовувались педагогами протягом навчального року. Також оформлена передплата на періодичні видання: Практика управління закладом освіти, Вихователь-методист дошкільного закладу, Дошкільне виховання, Музичний керівник, Методична скарбничка вихователя.

Протягом року в методичному кабінеті організовувались виставки, як епізодичні, так і постійно діючі: «Новинки методичної літератури», «Готуємось до педагогічної ради», «На допомогу молодому вихователю», «Безпека життєдіяльності в ЗДО», «Літнє оздоровлення дітей».

В методичному кабінеті в наявності теоретичний та практичний матеріал з інноваційних технологій та методик.

Усі педагоги закладу постійно підвищували свій рівень професійної майстерності працюючи над самоосвітою. Результати роботи над індивідуальною темою педагоги фіксували в щоденниках із підвищення професійного рівня. Протягом року педагоги відвідувалионлайнміськіметодичні об’єднання, семінари, «Школу молодого вихователя» та «Школу вихователя-стажера», вивчаючи перспективний педагогічний досвід.

В залежності від професійного рівня педагогів плануються відповідні форми роботи, конкретні контрольно-аналітичні заходи, моніторингові дослідження. Зміст роботи з малодосвідченими вихователями включає наступні форм роботи: закріплення наставника, індивідуальні консультації, спостереження за роботою, анкетування, співбесіда з проведенням самоаналізу, тощо. Робота наставників з молодими спеціалістами не обмежувалася лише індивідуальним консультуванням та допомогою у наданні методичного, або дидактичного матеріалу, а й у взаємовідвідуванні занять у форматі «наставник – молодий спеціаліст» проводилось в тій кількості, яка необхідна для підвищення фахового рівня молодих педагогів.

Основними проблемами, які були виявлені під час досліджень діяльності молодих вихователів, можна назвати недостатню професійну компетентність через брак практичного досвіду. Зазначене взято до уваги і з метою забезпечення умов для успішного вдосконалення й окреслення змісту професійної діяльності педагогів у 2023–2024 навчальному році планується:

1. Посилити методичне зростання педагогічної майстерності.

2. Розвиток системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

3. Збільшити кількість практичних форм з метою підвищення якості оволодіння педагогами різноманітними ефективними прийомами і методами роботи з дітьми.

Протягом року забезпечувався організаційно-методичний супровід проведення свят, розваг та театральних дійств, спрямованих на вивчення фольклору, етнографії, національної культури й мистецтва з дотриманням карантинних вимог.

У закладі успішно пройшли такі свята та розваги, такі як:

- свята «Україна – єдина!», «День Святого Миколая», «Щедрий вечір, добрий вечір», «Уклін тобі, Тарасе!», «До побачення садок, здраствуй школа!»;

- розваги «В країні дорожніх знаків», «У світі музичних звуків», «Осінь зустрічаємо, весело співаємо», «Веселий ярмарок», «В нас ялинка – он яка!», «Новий рік стрічаємо, Зимоньку вітаємо», «Мамине свято», «Великодній віночок».

Проведення всіх зазначених заходів допомогло педагогам на належному рівні працювати над вирішенням головних завдань річного плану роботи. Колектив закладу був згуртований, працьовитий, спроможний виконати будь-які поставлені перед ним завдання.

Працюючи над «Зміцненням та збереженням духовного здоров’я дошкільників засобами народно-прикладного мистецтва», яка є приорітетним напрямком роботи закладу дошкільної освіти, освітній процес побудовано на засадах максимального забезпечення виховання у дітей любові й поваги до батьків і родини, закладання основ моральної та естетичної орієнтації в національних і загальнолюдських цінностях. В закладі працює народознавча світлиця, яка єдина серед закладів дошкільної освіти міста Вінниці набула статусу музею. У ній систематично проводяться екскурсії-заняття з народознавства. Тому діти протягом року мали можливість вивчати історію рідного краю, знайомились із гончарством, писанкарством, витинанкою, святами та звичаями нашого народу.

Для розвитку індивідуальних нахилів, творчих здібностей дітей в закладі дошкільної освіти була організована гурткова робота. Високих результатів у даному виді діяльності досягли керівники гуртків:

  • гурток іноземної мови (англійська), керівник гуртка Наземчук С.В.;
  • хореографічний гурток «Веселка», керівник гуртка Зімулькін В.М.;
  • вокальний гурток «Веселі дзвіночки», керівник гуртка Зоря К.М.;
  • інструментальний гурток «Музична академія», керівник гуртка Барановська І.В.;
  • «Нетраційні техніки малювання» (старша група №1), керівник гуртка Дремлюга І.М.;
  • «Народознавчий гурток «Дивоцвіт» (середня група №2), керівник гуртка Козинець О.Ю.;
  • «Спортивний гурток «Шахова академія» (старша група №6), керівник гуртка Петровська В.О.;
  • «Чарівна лабораторія» пошуково-дослідницька діяльність (молодша група №7), керівник гуртка Сень Н.І.;
  • «Наша мова солов’їна» (молодшагрупа №8), керівник гуртка Близнюк Ю.А.;
  • «Невгамовні цифри» (молодша група №9), керівник гуртка Цимбалюк Л.А.;
  • «Гурток оздоровчого спрямування «Малята-здоров’ята» (молодша №10), керівник гуртка Антофій Ю.А.;
  • «Чарівне тісто» (середня група №12), керівник гуртка Бакус Н.В.;
  • «Театральна мозаїка» (старша група №14), керівник гуртка Племянік С.М.;
  • «Казковий дивограй» (старша група №18), керівник гуртка Заєць В.С.

Гурткова робота організовуваласьв другу половину дня, тривалість проведення занять – 15-25 хвилин, залежно від віку дітей. Керівниками гуртків проводилися онлайн колективні перегляди занять для родин дітей.

SWOT-АНАЛІЗ роботи колективу ЗДО за 2022/2023 навчальний рік визначив наступні сильні сторони:

  • підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу педагогів;
  • використання набутого досвіду педагогами колективу;
  • удосконалення змісту, форм і методів методичної роботи в закладі;
  • достатній рівень виховання та розвитку дітей;
  • підвищення зовнішнього іміджу ЗДО;
  • гнучкість, диференціація педагогічного процесу;
  • чітке календарне, перспективне планування освітнього процесу;
  • належний рівень програмно-методичного забезпечення для успішної організації освітнього процесу;
  • використання та впровадження педагогами інноваційних та педагогічних технологій в освітній процес.

Проте, варто зазначити слабкі сторони:

- Недостатнє впровадження ІКТ-технологій в освітню роботу закладу через потребу в оновленні освітнього простору ЗДО відповідно до вимог сучасності.

Визначення шляхів удосконалення якості методичної роботи закладу:

1. Надавати методичну допомогу молодим спеціалістам щодо формулювання індивідуальних науково-методичних тем та поглибленої роботи над ними.

2. Забезпечити участь кожного педагога в основних методичних заходах на наступний навчальний рік.

3. Продовжити реалізацію проєкту «Формування духовно-моральної особистості дошкільника в сучасних умовах».

4. Продовжити реалізацію проєкту «Організація роботи ЗДО засобами музейної педагогіки.

5. Продовжити реалізацію проєкту «Створення іміджу сучасного дошкільного закладу».

6. Розроблення Внутрішньої системи якості освіти.

7. Впровадження ІКТ-технологій в освітню роботу через зміцнення матеріально-технічної бази ЗДО.

Робота з дітьми в закладі дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році здійснювалась відповідно до Методичних рекомендацій про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» (Лист МОН №1/8504-22 від 27.07.2022 р. «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році»). Освітній процес здійснювався на основі інтегрованого підходу, що передбачає впровадження розвивального навчання дітей з використанням прогресивного педагогічного досвіду щодо гармонійного розвитку особистості.

Для ефективної роботи за освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина» та здійснення освітнього процесу ЗДО було розроблено:

1.Навчальний план.

2. Розподіл організованої діяльності на тиждень.

3. Розподіл часу на процеси життєдіяльності дітей протягом дня.

Розподіл організованої діяльності на тиждень містить різноманітні види діяльності, як організованої педагогами (групові, підгрупові, міні-заняття, гурткові заняття, ігри, експериментально-пошукову діяльність, індивідуальну роботу), так і самостійної (художньої, ігрової, трудової).

Планування освітньої роботи з дітьми дошкільного віку відповідає принципам актуальності, науковості, перспективності, доцільності, системності, послідовності. Календарно-тематичне планування педагогів закладу відповідає зазначеним вище принципам та навчальним програмам.

Календарне планування складалося за розподілом часу на процеси життєдіяльності дітей з урахуванням освітніх напрямів. В освітньому процесі пріоритет надавався підгруповим, індивідуально-підгруповим, індивідуальним формам організації освітнього процесу. Фронтальні заняття базувалися на інтегрованих, комплексних, сюжетно-динамічних заняттях. Проведення міні-занять давало змогу враховувати вподобання кожної дитини, вивільняти час для самостійного пізнання, дослідження, дозування інформації.

Музичні керівники плани роботи складали окремо для кожної вікової групи, узгоджуючи їх з планами роботи вихователів.

У навчальному закладі створені належні умови для організації музично-естетичного виховання та здійснення гармонійного різнобічного музичного розвитку дітей. Музичними керівниками та вихователями створено розвивальне середовище, головним структурним елементом якого є театр. Протягом декількох років були виготовлені різні види театру як в музичних залах, так і в театралізованих осередках груп:

  • театр на ложках;
  • пальчиковий театр;
  • театр на руці;
  • театр на фланелеграфі;
  • тіньовий театр;
  • театр масок;
  • театр на стаканчиках;
  • театр іграшки;
  • театр на фартуху та ін..

Зазначені види театру музкерівники широко використовують під час проведення музичних занять, ранків, розваг. Упровадження на музичних заняттях елементів логоритміки дало можливість краще розвинути музичний слух вихованців. Вихователями планомірно проводиться робота з театралізованої діяльності дошкільників.

Логопедична робота протягом року будувалася згідно вимог чинних програм та програми «Корекційно-розвиткова робота з дітьми із загальним та фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» / І.В.Кравцова.

З дітьми груп спеціального призначення № 1 та № 7 проводилася робота відповідно до діагнозу та складності порушення: на розвиток артикуляційного апарату, фонематичного сприйняття, слухової уваги, розвиток мовленнєвого дихання, координація рухів органів артикуляції, пальців, зап’ястя; розвиток просодичного аспекту мовлення, розвиток психічних процесів; усунення вад звуковимови, автоматизація поставлених звуків на рівні складу, слова, словосполучення, речення, зв’язного мовлення; диференціація звуків схожих за артикуляційним укладом та звучанням; здійснення підготовки до звукового аналізу слів та елементів грамоти; формування складової структури слова; збагачення словникового запасу, формування граматичної будови мовлення,формування та вдосконалення зв’язного мовлення.

Заняття з дітьми проводились вчителями-логопедами в ігровій формі з використанням наочного матеріалу: коректурні таблиці, лексика яких відповідає темі та насичена певними звуками; асоціативне лото, мнемо таблиці, альбоми з розвитку мовлення, логопедичний лепбук, пальчиковий театр, ігри з прищіпками, камінцями мерблс, масажними м’ячиками Су-Джок, шумові коробочки, різноманітний матеріал для розвитку мовленнєвого дихання, різноманітні дидактичні ігри.

Педагоги ЗДО протягом року впроваджували інноваційні технології:

- Педагогіка М. Монтессорі «Будинок вільної дитини» (група раннього віку №3) Колібабчук І.О.

- Особистісний розвиток дитини засобами взаємодії різних видів мистецтв (група раннього віку №3) Пересенчук О.І.

- Нетрадиційні техніки малювання як засіб розвитку творчих здібностей дітей (група раннього віку №5) Козленко О.О.

- Пальчикові ігри (група раннього віку №5) Коломієць О.В.

- Здоров'язбережувальні технології (група раннього віку №15) Невідома С.І.

- Розвиток творчої уяви дітей за методикою Л. Фесюкової (група раннього віку №11) Петіхашна Т.П.

- «Сендплей» (ігри з піском) – ефективний метод розвитку дитини (група раннього віку №11) Авксентюк А.В.

- Впровадження ігор за методикою Миколи Шутя «А давайте пограємо!» (група раннього віку №15) Оберемок К.Р.

- Нетрадиційні методи малювання за методикою І.О. Ликової (група раннього віку №16) Іванчук В.В.

- Інноваційна технологія «Казкові лабіринти гри» (група раннього віку №16) Снігур І.М.

- «У світі ейдетики» (середня група №12) Хохлюк О.М.

- Дихальна гімнастика О.М.Стрельникової(молодша група №9) Залєвська А.О.

- Соціальна та фінансова освіта дітей дошкільного віку (програма «Афлатот») (старша група №14) Стьобало Р.А.

- Формування навиків міркування за методикою Н.В. Харченко (старша група №14) Племянік С.М.

- Мовленнєве зростання дошкільника за методикою Т.О. Піроженко (старша група №6) Ванжула І.Л.

- Соціальна та фінансова освіта дітей дошкільного віку (програма «Афлатот») (старша група №17) Савчук В.М.

- «Казкова фізкультура» за методикою М.М. Єфименко (молодша група №7) Оцалюк Н.В.

- Мнемотехніка як прийом навчання зв’язного мовлення (молодша група №8) Гладько Л.О.

- Дихальна гімнастика за методикою О.М. Стрельнікової (молодша група) Залєвська А.О.

- Технологія естетико-екологічного виховання за Г.Тарасенко (молодша група №10) Базяка Л.В.

- Використання елементів ТРВЗ в роботі з дітьми дошкільного віку. Розвивальні ігри В. Воскобовича (старша група №1) Архипчук Л.Ф.

- Коректурні таблиці за методикою Н. Гавриш (старша група №18) Заєць В.С.

Проводилася робота з розвитку пізнавальних здібностей дошкільників, морально-етичного, соціально-емоційного розвитку та розвитку фізичних здібностей.

Кількісний та якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року, показав, що всі вони мали науково-методичний і пізнавальний характер, були спрямовані на усунення недоліків, допущених в організації освітньо-виховного процесу. Педагогічним колективом ведеться систематична та планова робота щодо створення умов для формування соціально-компетентної особистості дошкільника з урахуванням морально-соціального розвитку.

Протягом навчального року вихователі старших груп № 1, 6, 14, 17, 18 забезпечили підготовку п’ятирічних дітей до шкільного життя, необхідний рівень їх розвитку, вихованості, мотиваційної, емоційної, вольової, комунікативної, фізичної підготовки, розвиток пізнавальних психічних процесів, мовлення. Прищеплювали елементарні уміння та навички, надали дітям необхідні знання.

ЗДО №26 продовжує тісну співпрацю з ЗШ №5 по наступності та перспективності між двома ланками дошкільної та шкільної освіти. Виконано комплекс організаційних заходів в онлайн режимі, спрямованих на роботу з батьками та дітьми для успішної адаптації до умов шкільного життя, в рамках сектору оптимізації і розвитку «Успіх у співпраці»:

- Створення моделі «Модель випускника дошкільного закладу: діти, які готові до навчання; діти, які умовно готові до навчання; діти, які не готові до навчання».

- Обговорення в загальному колі «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нова українська школа»».

- Круглий стіл «Стежинка до школи».

- Педагогічний всеобуч «Всебічний розвиток дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя – основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя».

Протягом року проводилась робота з батьками майбутніх першокласників в онлайн форматі:

- Батьківський всеобуч «Нова Українська Школа – суть та принципи побудови».

- Батьківські збори «Труднощі в опануванні знань – причини та шляхи подолання».

- Бесіда «Психологічна підготовка до школи».

- Консультація « Характеристика розвитку і поведінки шести річок».

- Бесіда «Модель особистості першокласника».

- Консультація «Фактори успішної адаптації до шкільного життя».

- Тренінг «Як підготувати дитину до школи».

- Консультація «Чи готові до школи батьки?».

- Поради батькам «Гра як основа формування психологічної готовності до шкільного навчання».

- Інтерактивна лекція «Психологічна готовність дитини до навчання».

- Поради батькам «Фактори успішної адаптації майбутнього школяра»

В роботі з дітьми велика увага приділялась формуванню власної активності дитини, яка є однією з умов її повноцінного психічного розвитку.

Для обстеження рівня засвоєння дітьми старшого дошкільного віку Базового компоненту дошкільної освіти педагоги використовували різноманітні методи: спостереження під час різних видів дитячої діяльності, бесіди, аналіз знань, умінь та навичок дітей. При діагностиці використовувались спеціальні завдання, які дозволили виявити рівень сформованості знань та вмінь дошкільників. Діагностика дітей здійснювалась на початку навчального року в вересні-жовтні, в січні здійснювалась проміжна перевірка дітей, які мали низькі показники, а токож підсумкова діагностика в квітні-травні.

За результатами моніторингу динаміки досягнень дітей старшого дошкільного віку (показники засвоєння Програми та Базового компоненту дошкільної освіти) до школи підготовлено 110 дітей (5 груп старшого дошкільного віку).

Підсумки діагностування свідчать про те, що вихованці старших груп мають високий показник пізнавальної активності - 73%, достатній – 27%. Відбувся значний ріст інтелектуального розвитку дітей у порівнянні з початком навчального року в середньому на 43%, діти підготовлені до школи на достатньому рівні.

Результати обстеження творчого мислення дітей старших груп показали високий та достатній рівень у 91% випускників, середній – у 9%. Рівень вербального творчого розвитку дошкільників наступний:

Оригінальність мислення:

- високий та достатній рівень мають 59 % дітей;

- середній рівень – у 41 % дітей;

Гнучкість мислення:

- високий та достатній рівень мають 62% дітей;

- середній рівень – у 38% дітей.

SWOT-АНАЛІЗ підготовки п’ятирічних дітей до шкільного життя свідчить, що необхідно врахувати у подальшій роботі наступні рекомендації:

  • Продовжувати співпрацю з батьками з питання психологічної готовності дошкільників.

Завданнями вдосконалення роботи з підготовки дітей до шкільного навчання на наступний період є:

1. Соціалізація дошкільників як важливий фактор підготовки дитини до школи.

2. Корекція мовлення засобами нетрадиційних форм та методів, розвиток дрібної моторики руки;

3. Формування адекватної самооцінки, зниження рівня тривожності.

Відповідно до вікових та психологічних особливостей дітей вихователі обстежують рівень компетентності кожної дитини, планомірно та системно проводять необхідну навчальну, виховну, розвивальну роботу. Освітній процес в закладі передбачає чергування різних видів діяльності. Заняття плануються з урахуванням розумового і фізичного навантаження, з урахуванням індивідуальних особливостей дітей.

Чітко проведений моніторинг дає змогу виявити рівень практичної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти й отримати об’єктивну інформацію про якість організації освітнього процесу у закладі дошкільної освіти, прогнозувати шляхи його поліпшення, дослідити рівень засвоєння дітьми різного віку програмового матеріалу.

Оцінювання результатів освітнього процесу здійснювалось педагогами закладу двічі на рік (вересень, травень).

Оцінка досягнень проводилась за наступними рівнями:

високий рівень – дитина має глибокі, системні знання. Уміє застосувати їх на практиці, самостійно оцінює різноманітні ситуації, явища, факти;

достатній рівень – дитина знає істотні ознаки понять, явищ, зв’язки між ними, самостійно застосовує знання, виконує розумові операції, вміє робити висновки;

середній рівень – дитина відтворює основний навчальний матеріал, виконує завдання за зразком, оперує елементарними вміннями.

початковий рівень –дитина відповідає фрагментарно, користується загальними уявленнями про предмети.

Діти усіх вікових груп протягом року отримували достатній обсягзнань з програмового матеріалу. Систематичною проводилась робота з різних освітніх напрямів, наявні успіхи покращення якості роботи з емоційного, естетичного сприймання природи. Рівень подання програмового матеріалу з музичного виховання підвищився завдяки плідній роботі музичних керівників, що в свою чергу дало вагомі результати в засвоєнні знань дошкільнятами. Малята не лише із задоволенням співають і танцюють, а й виконують різноманітні творчі завдання, отримують радість від участі в різних видах музичної діяльності.

Слід відмітити належний рівень роботи з організації ігрової діяльності як засобу соціалізації дошкільників. Тут заслуговує на увагу робота педагогів Оцалюк Н.В., Близнюк Ю.А., Дремлюги І.М, Залєвської А.О., Гладько Л.О., Стьобало Р.А., Заєць В.С., Савчук В.М., Цимбалюк Л.А., Козинець О.Ю.

Проте потребує вдосконалення система роботи з молодими педагогами: Бакус Н.В., Дороженко К.Р., Капусти Д.В., Петровської В.О. Авксентюк В.А. щодо роботи над формуванням освітніх компетентностей дітей, тому важливо:

- провести серію консультацій для молодих вихователів щодо формування компетентностей дітей за освітніми напрямами розвитку;

- активізувати контрольно-аналітичну діяльність, щодо роботи вихователів та їхньою самоосвітою;

- провести консультацію щодо проведення моніторингових досліджень.

Аналізуючи результати обстеження дітей на кінець навчального року можна відмітити, що збільшився відсоток дітей, у яких проявляються показники компетентності з різних видів життєдіяльності на високому рівні, але залишається відсоток дітей у яких ці показники на середньому та початковому рівні. Потребує активізації робота над формуванням компетенцій з освітнього напряму «Особистість дитини».Надалі важливо оптимізувати процес фізичного виховання дітей під час занять з фізичної культури, гімнастики пропудження, ранкової гімнастики. Слід приділити особливу увагу організації та методиці проведення прогулянок вихователями.

РЕКОМЕНДОВАНО:

1. Поглибити роботу з формування здорового способу життя, активної життєвої позиції, власної безпеки, поліпшення всебічного виховання дошкільників через зусилля педагогів, сім’ї та громадськості.

З метою покращення результативності освітнього процесу, звернути увагу на наступні проблеми:

  1. Посилити роботу з формування основ національної свідомості дошкільника шляхом розширення знань про Україну, її історію, культуру, природні багатства.
  2. Проводити цілеспрямовану освітню діяльність щодо формування в учасників освітнього процесу безпечної поведінки в довкіллі з урахуванням умов воєнного (післявоєнного) стану.
  3. Продовжувати формувати фізично-розвинену особистість дитини, виховувати свідоме ставлення до здорового способу життя шляхом впровадження інноваційних технологій у фізкультурно-оздоровчій роботі дошкільного навчального закладу.
  4. Розбудова внутрішньої системи якості освіти.

Сьогодні проблема безпеки розглядається, як базова потреба людини, тому на заклад дошкільної освіти покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782), від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу в навчальних закладах», у ЗДО постійно проводилась відповідна робота щодо запобігання травматизму та збереження життя і здоров’я дітей.

Отже, перед колективом ЗДО у минулому навчальному році стояли наступні завдання:

  • підвищення ефективності освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя;
  • поглиблення теоретичних знань та закріплення практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя;
  • пропагування здорового способу життя серед батьків та їхніх дітей;
  • інтегрування родинного і суспільного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності дитини.

Робота з безпеки життєдіяльності планувалася відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) та проводилася із залученням дітей, батьків та працівників закладу до різних форм роботи: занять, ігрової діяльності, театралізованої діяльності, свят та розваг, конкурсів, бесід (індивідуальні, групові та колективні), екскурсій, читань художньої літератури з використанням українського фольклору, самостійно-художньої діяльності, психогімнастик, пошуково-дослідницької діяльності, моделювання ситуацій та їх розв’язання.

В методичному кабінеті зібрано методичний матеріал та художня література за темою, тека з консультаціями, памятками та розробками занять.

У закладі протягом року вихователями були оформлені виставки, фоторепортажі з питань безпеки життедіяльності дітей.

З метою підвищення рівня обізнаності працівників щодо безпеки життєдіяльності вихованців протягом року завідувач Короленко Ю.І. та вихователі-методисти Романюк Н.А, Куліш Н.В. провели ряд бесід, консультацій та інструктажів для працівників закладу.

Протягом року проводились заняття в групах з питань ознайомлення дітей з правилами безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, навчання дітей безпечної поведінки в оточуючому середовищі, оформлені папки-пересувки з рекомендаціями для батьків щодо безпеки життєдіяльності дітей.

В кожній групі обладнано осередки безпеки. Вихователі систематично проводять практичні заняття щодо опанування дітьми навичок протипожежної, дорожньо-транспортної та іншої безпеки.

Проводилася онлайн та офлайн робота з батьками вихованців: оформлені поради батькам: «Щоб не сталося лиха», «Правила поведінки дітей на воді», «Сонячний/тепловий удар», «Увага! Безпека дітей на дорозі», «Як вберегтися від короно вірусу», які висвітлювалися в Viber групах батьків, на сайті закладу, в блозі на Blooger, також розміщувались консультативні матеріали та спільні творчі роботи з актуальних питань.

У вересні-жовтні 2022 року було організовано та проведено «Місячник цивільного захисту». Заходами були охоплені всі вихованці та працівники ЗДО. Використані різноманітні форми роботи: консультації, круглі столи, тренінги, тематичні заняття, фізкультурно-оздоровчі заходи, ігрова діяльність, розваги, конкурси малюнків. Метою проведення Місячника ЦЗ було поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС.

У жовтні 2022 року проведено Тижневик протипожежних заходів. Під час якогоучасники освітнього процесу ознайомились із законом України «Про пожежну безпеку» та іншими нормативними документами. Працівники прослухали лекційне засідання «Порядок дій під час виникнення пожежі у ЗДО». У рамках тижневика було організовано практичні заняття і навчання з відпрацювання планів евакуації в надзвичайних ситуаціях.

У листопаді 2022 року та квітні 2023 в ЗДО було проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності. Протягом тижневиків в закладі дошкільної освіти проводились тематичні заняття, бесіди, розваги, засідання батьківського клубу, екскурсії, консультації для вихователів, помічників вихователів.Призначеною особою з питань ЦЗ вихователем-методистом Романюк Н.А. проведено інструктажі з працівниками закладу з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу.

В травні та липні 2023 року було організовано та проведено «Тиждень безпеки дитини». Робота по організації навчання безпеки життєдіяльності спрямувалась у трьох напрямках: робота з дітьми; робота з працівниками ЗДО; робота з батьками вихованців. Тиждень безпеки дитини проведено відповідно до тематичних днів: «Дитина серед людей», «Дитина вдома», «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Здоров’я дитини». Для формування уявлень про необхідні знання, уміння та навички щодо безпеки життєдіяльності та вміння використовувати отримані знання в повсякденному житті з дітьми проводилися тематичні бесіди. З метою навчання дітей правильному поводженню в різних життєвих ситуаціях, попередження травмування, виховання обачності, турботи про власне життя, розширення знань дітей про вулицю та дорогу, дорожні знаки було проведено тематичні заняття.

Під час тижня безпеки були проведено навчальне тренування «Дії персоналу ЗДО після сигналу: «Увага! Всім», метою якого було формувати в дітей поняття про причини подання сигналу, учити правила поведінки під час екстремальних повідомлень, узагальнити знання про шкідливий вплив хімічних речовин на власне здоров’я.

Усі заходи сприяли усвідомленню значення безпеки життєдіяльності дітей, допомогли дітям, їх батькам і співробітникам ЗДО узагальнити свої знання про вміння правильно діяти у надзвичайних ситуаціях та про значення здоров’я і безпеки у житті людини.

Отже, підсумовуючи роботу з безпеки життєдіяльності можна зазначити, що робота з вказаного напряму проводилась на досить високому рівні.

У відповідності до вимог велась документація закладу дошкільної освіти, систематизована нормативно-правова база з питань ОП, ПБ, ЦЗ, БЖД. Всі працівники закладу обізнані та виконують вимоги законодавчих документів. Своєчасно видавались накази, призначались відповідальні за роботу із запобігання всіх видів дитячого травматизму та відповідальні за життя та здоров'я вихованців під час екскурсій, свят та інших заходів. Своєчасно проводились вступні, первинні, цільові, позапланові інструктажі.

Як результат протягом 2022/2023 навчального року не зафіксовано жодного нещасного випадку з учасниками освітнього процесу.

У закладі створено умови для безпечного проведення освітнього процесу та праці співробітників ЗДО. У наявності вся нормативна база з охорони праці та пожежної безпеки. Заходи, передбачені планом, по збереженню та зміцненню матеріальної бази виконані повністю. Для укриття

під час повітряної тривоги, в ЗДО є підвальне приміщення – загальна площа 432,20 кв.м, вхід до сховища не захаращений, захищений від атмосферних опадів навісом, електрообладнання справне. В сховищі за бюджетні кошти зроблено капітальний ремонт.

РЕКОМЕНДОВАНО:

1. Продовжувати створення безпечних умов організації освітнього процесу; формувати в дошкільників свідоме ставлення до власної безпеки та елементарні навички безпечної поведінки і стресостійкості, збереження життя та здоров’я (фізичного, психологічного, емоційного).

Пріоритетними у 2022/2023 навчальному році були і залишаються здоров’язберігаючі аспекти. Фізкультурно-оздоровча робота в закладі організовується відповідно до Базового компонента дошкільної освіти України (нова редакція), Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», інструктивно-методичного листа МОНУ від 02.09.2016 №1/9-456 р. «Щодо організаціі фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах».

Варто зазначити, що в закладі створені сприятливі умови для збереження фізичного та психологічного здоров’я вихованців. У наявності спортивне обладнання, інвентар, дидактичний матеріал. В методичному кабінеті достатня кількість літератури з фізичного виховання та оздоровлення дошкільнят. Всім дітям закуплено спортивну форму (шорти, футболки) та чешки. Для занять на свіжому повітрі облаштовано ігрові майданчики. Проте потребує облаштування спортивний майданчик.

Спортивне обладнання має естетичний вигляд, відповідає санітарно–гігієнічним вимогам та розміщено в доступному для дітей місці.

Отже, можна стверджувати, що в закладі та групах створені належні умови для ефективного здійснення фізкультурно-оздоровчої роботи, збереження та зміцнення здоров’я дітей.

Велику увагу протягом навчального року колектив закладу дошкільної освіти приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна оздоровчо-профілактична робота з педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. Адміністрація закладу, педагоги, медичні сестри, здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів та підтримують інтерес дітей до власного здоров’я.

Упродовж року старшими медичними сестрами здійснювалась оцінка організації рухового режиму, проведення різних форм роботи з фізичного виховання. Вихователі-методисти Романюк Н.А., Куліш Н.В. контролювали заняття з фізичного розвитку, їх доцільність, систематичність, тривалість, розподіл часу між структурними частинами, програмовий зміст, послідовність дібраних форм роботи з дітьми, їхнє дозування, раціональність вибору способів організації дітей та використання інвентарю, відповідність вибору теми і змісту заходів, окресленим завданням та обраній формі проведення, ступінь реалізації поставлених завдань.

Приорітетними були і залишаються використання нетрадиційних форм та методів оздоровлення дошкільників та здоров’язберігаючі аспекти. Створена система оздоровчих та фізкультурних заходів щодо формування у дітей мотивації здоров’я і навичок здорового способу життя.

Фізкультурно-оздоровча робота в ЗДО проводиться на високому рівні. Систему фізкультурних занять доповнюють спортивні свята: «Раз, два – не зівай, в осінній ліс стежинками безпеки вирушай !», «Запрошуємо зимову казку», «Ми найсильніші, найспритніші, найвитриваліші» та розваги:

- Ранній вік та молодші групи: ««Наші малята – маленькі зайченята», «Сонячні промінчики», «Ми любимо гратись мꞌячиком», «Зимова казочка», «Допоможемо Сніговичку», «Козенята і вовк», «Ми малята-пташенята», «У весняному лісочку», «Ми ось як підросли!».

- Середня група: «Гра-це радість і здоровꞌя», «Сонячні промінчики», «Спритні, вправні дошкільнята-справжні юні козачата», «Допоможемо Сніговичку», «У весняний ліс по квіти», «Ми любимо спорт».

- Старша група: «Спорт-це радість та здоровꞌя», «Про лінь забудеш, здоровим будеш», «Ну-мо ,хлопчики, ну-мо, дівчатка», «Допоможемо Сніговичку», «Екологічний експрес», «Виросли сильними, сміливими та спритними».

Кожний останній день місяця протягом 2022 – 2023 н.р. в усіх вікових групах проводились дні здоров’я за темати: «Всім малятам треба знати, як здоровими їм стати», «Щоб рости міцними й дужими з вітамінами ми дружимо», «Щоб в садочку було гарно, треба бути в нім охайним», «Щоб зими нам не боятись, будем добре гартуватись», «Не боїмось ми зими - є в нас сани й ковзани», «Масляна», «Здоровому роду - нема переводу», «Сильні, спритні, дужі, бо зі спортом дружим», «Тато, мама і я - дружна сім'я».

Спостереження за ранковою гімнастикою засвідчили, що педагоги розвивають у дітей рухові навички, які дозволяють виконувати вправи з найменшою затратою енергії. Під час фізкультурних занять відводиться достатньо часу для різних видів основних рухів, виконання вправ, що сприяють корекції постави. Чільне місце в закладі посідають прогулянки. Наявність свіжого повітря, оптимальних фізичних навантажень дають гарний загартовуючий ефект, що сприяє підвищенню рівня фізичного розвитку дітей. Систематично проводиться моніторинг основних показників розвитку дітей. Результат фіксується в паспортах та листах здоров'я. За необхідністю виконується корекційно-відновлювальна робота з дітьми.

Особлива увага педагогічного колективу приділялась загартуванню дитячого організму. Педагоги широко використовували повсякденні методи оздоровлення: відповідний температурний режим і провітрювання приміщень, прогулянки на свіжому повітрі за різних погодних умов, використання прохолодної води для миття рук, обличчя. Відповідні записи оформлювалися в журналах відвідування дітей та кварцювання-провітрювання.

Простежується стабільне зростання якості фізкультуро-оздоровчої роботи за рахунок впровадження методики М.Єфіменка, проведення нестандартних, сюжетних, ігрових занять з використанням інноваційних методик.

В ЗДО працюють дві групи спеціального призначення для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Корекція дефектів постави являє собою не тільки одну з основних задач фізичного виховання, але і важливий аспект первинної і вторинної профілактики ортопедичних захворювань та хвороб внутрішніх органів. При організації роботи в цих групах враховуються індивідуальні особливості кожної дитини, її діагноз, етапність корекційно-відновлювальної роботи, комплекси вправ підбираються згідно з типом сколіотичної постави та плоскостопості, які спрямовані на компенсацію і корекцію наявних статико-динамічних порушень, на поліпшення і нормалізацію функції зовнішнього подиху і кровообігу. В групах створений ортопедичний режим для дітей з порушеннями стопи: лікувальні масажі за допомогою нетрадиційного обладнання, відповідне взуття.

На основі отриманих результатівSWOT-АНАЛІЗУможна виділити наступні недоліки:

• особливої уваги потребує створення сприятливих умов для вправляння дошкільників у безпечній та доцільній поведінці;

• необхідне облаштування спортивного майданчика ЗДО.

Основними напрямками роботи закладу дошкільної освіти вважаємо:

  1. Організація раціонального предметного розвивального середовища для різних форм, видів рухової діяльності, а також створення сприятливих умов для позитивних емоційних та морально-вольових проявів дітей.
  2. Продовжувати роботу по охороні життя, зміцненню здоров'я, фізичного розвитку дошкільника, створюючи емоційно-позитивний мікроклімат між усіма учасниками освітньо-виховного процесу, забезпечуючи належний медико-педагогічний контроль за фізкультурно-оздоровчими заходами.
  3. Облаштування спортивного майданчика.
  4. Оновлення та поповнення спортивного обладнання в спортивній залі та спортивних осередках груп.

Отже пріоритетним завданням педагогічного колективу ЗДО та медичних працівників на 2023/2024н.р. залишається зниження показників захворюваності в ЗДО, зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного використання різноманітних здоров’язберігаючих технологій, активних форм і методів формування здоров’язберегаючої компетентності дошкільників.

Належний рівень організації харчування є важливою умовою комфортного перебування дітей у закладі дошкільної освіти. Організація харчування дітей у ЗДО здійснюється відповідно до Законів УкраїниПро освіту, від 05.09.2017 № 2145-VIII (зі змінами), Про оздоровлення та відпочинок дітей, редакція від 04.09.2008 № 375-VI (зі змінами), Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, від 24.02.1994 № 4004-XII (зі змінами), Про захист населення від інфекційних хвороб, від 06.04.2000 № 1645-III (зі змінами), Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів, від 23.12.1997 № 771/97-ВР (зі змінами), Про дитяче харчування, редакція від 14.09.2006 № 142-V (зі змінами);

Постанов Кабінету Міністрів України:

від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

від 28.07.2021 № 786 «Про внесення змін до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

від 18.08.2021 № 871 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2021 № 305»

від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (зі змінами)

Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.10.2012 № 590 «Вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)»: Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.08.2019 № 446.

Листа Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 07.07.2021 № 1/9-347/26-04/19995/2-21 «Щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної; загальної середньої освіти».

У ЗДО № 26 організація харчування дітей здійснюється відповідно до вимог НАССР: встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски про меню на день, об'єм страв для дітей раннього-молодшого та середнього-старшого дошкільного віку, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальних осіб за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації. Харчоблок, комора, система холодного та гарячого водопостачання, технологічне та холодильне обладнання в робочому стані.

Харчування в ЗДО здійснюється відповідно до примірного двотижневого меню. При складанні меню харчування було враховано:

  • вікові групи;
  • тип закладу дошкільної освіти;
  • режим харчування.

В ЗДО здійснюється щоденний контроль за організацією харчування дітей старшими медичними сестрами та завідувачем, забезпечується контроль за організацією повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей, за якістю продуктів харчування, що поставляються в ЗДО, правильністю їх зберігання, дотриманням термінів реалізації.

Протягом року в ЗДО велика увага приділялась організації харчування дітей, виконанню санітарних та гігієнічних норм щодо прийому продуктів харчування і технології приготування страв. Об’єм та частота завозу продуктів харчування та продовольчої сировини регулюються в залежності від терміну їх реалізації та кількості дітей і завозяться в заклад протягом дня.

Обладнання харчоблоку відповідає нормативним вимогам НАССР: харчоблок забезпечений достатньою кількістю кухонного посуду, інвентарю, санітарним і спеціальним одягом (халати, фартухи, хустки, ковпаки тощо) все промарковане, використовується лише за призначенням та замінюються при забрудненні, посуд на харчоблоці має обов’язкове маркування, працівники дотримуються заборони використання битого посуду та зі сколами.

В закладі виконуються всі протиепідемічні заходи щодо запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь. Планово проводиться контроль за санітарно-гігієнічним станом харчоблоку, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотриманням термінів реалізації, виконанням норм харчування.

У ЗДО створена бракеражна комісія, яка здійснює контроль за закладкою продуктів, виконання натуральних норм, видачею страв по групах.

Продукти харчування у ЗДО зберігаються у коморі та овочесховищі (відповідно до умов їх зберігання при відповідній температурі з урахуванням товарного сусідства). Терміни реалізації продуктів виконуються чітко. Продукти, що швидко псуються, використовуються тільки у терміни, зазначені у накладній відомості. Щоденно відбираються добові проби страв, які зберігаються у спеціальній тарі в холодильнику. Режим харчування у кожній віковій групі ЗДО дотримується. Роздача їжі проводиться згідно з вихідними нормами.

З вище зазначеного можна зробити висновок, що рівень організації роботи з харчування відповідає нормативним вимогам.

РЕКОМЕНДОВАНО: здійснювати організацію харчування дошкільників відповідно до вимог НАССР.

Аналіз роботи ЗДО за навчальний рік показав, що для реалізації поставлених завдань були об´єднані зусилля педагогічного колективу та адміністрації. Вдало підібрані форми методичної роботи з кадрами позитивно вплинули на організацію життєдіяльності та рівень досягнень дітей. Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну. Водночас, як зазначалось в аналізі, є проблеми, які надзвичайно актуальні на сучасному етапі освітньої діяльності, а тому потребують вирішення у новому навчальному році:

- Недостатнє впровадження ІКТ-технологій в освітню роботу закладу через потребу в оновленні освітнього простору ЗДО відповідно до вимог сучасності.

- Недостатня професійна компетентність молодих педагогів через брак практичного досвіду.

- Необхідність поглиблення роботи з формування здорового способу життя, активної життєвої позиції, власної безпеки, поліпшення всебічного виховання дошкільників через зусилля педагогів, сім’ї та громадськості.

- Потреба в формуванні в дошкільників свідомого ставлення до власної безпеки та елементарні навички безпечної поведінки і стресостійкості, збереження життя та здоров’я (фізичного, психологічного, емоційного).

- Особливої уваги потребує створення сприятливих умов для вправляння дошкільників у безпечній та доцільній поведінці;

- Потребує в облаштуванні спортивний майданчик ЗДО.

Виходячи з недоліків роботи, зазначених вище, у наступному навчальному році слід спрямувати діяльність усіх служб ЗДО на удосконалення роботи з різних аспектів життєдіяльності закладу, а саме:

1. Надавати методичну допомогу молодим спеціалістам щодо формулювання індивідуальних науково-методичних тем та поглибленої роботи над ними.

2. Забезпечити участь кожного педагога в основних методичних заходах на наступний навчальний рік.

3. Продовжити реалізацію проєктів стратегії розвитку ЗДО.

4. Впровадження ІКТ-технологій в освітню роботу через зміцнення матеріально-технічної бази ЗДО.

5. Посилити роботу з формування основ національної свідомості дошкільника.

6. Продовжувати створення безпечних умов організації освітнього процесу; формувати в дошкільників свідоме ставлення до власної безпеки та елементарні навички безпечної поведінки і стресостійкості, збереження життя та здоров’я (фізичного, психологічного, емоційного).

Цільові орієнтири ЗДО:

  • Зміцнення та збереження духовного здоров’я дошкільників шляхом ознайомлення з народно-прикладним мистецтвом.
  • Забезпечення різнобічного розвитку особистості дитини шляхом виявлення задатків, нахилів, здібностей, ранньої обдарованості.
  • Забезпечення рівних можливостей та умов для розвитку, навчання, виховання дітей з особливими освітніми потребами.
  • Ознайомлення з традиціями, національною культурою.
  • Впровадження в освітній процес інноваційних та інтерактивно-комунікаційних технологій.
  • Цілісний розвиток дитини як особистості.
  • Перехід від педагогіки вимог до педагогіки партнерства.

Шляхи реалізації завдань:

  • Особистісно-орієнтований підхід до кожного вихованця.
  • Забезпечення наступності дошкільної та початкової ланок освіти.
  • Орієнтовне перспективно-календарне тематичне планування.
  • Організація розвивального середовища.
  • Інтеграція різних видів діяльності.
  • Використання освітніх технологій.
  • Співпраця з родинами вихованців.
  • Сучасні підходи до управління ЗДО.
  • Розбудова внутрішньої системи якості освіти.
  • Розширення можливостей професійної самореалізації.
  • Підвищення ступеня відкритості висвітлення діяльності педагогічного колективу.
  • Додаткове залучення бюджетного та позабюджетного джерел фінансування.

Річний план за минулий навчальний рік виконано. Надані чіткі рекомендації щодо подолання складнощів у роботі різних служб закладу, а також з педагогічними працівниками та вихованцями. Заходи, які спрямовані на усунення цих недоліків, обовязково будуть зазначені в наступних розділах плану роботи на 2023/2024 н.р.

Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування