Заняття для молодих вихователів (ІІІ-й рік роботи) ЗДО ВМТГ

24 травня 2023 року на базі КЗ "ДНЗ №26 ВМР" проведено заняття для молодих вихователів (ІІІ-й рік роботи) ЗДО ВМТГ у форматі засідання міської школи молодого майстра за темою «Формування естетичного ставлення дошкільників до світу мистецтва засобами образотворчої діяльності». Захід відбувся в онлайн форматі на платформі Google Meet, на якому були присутніми 23 учасника. Зустріч проведено з метою розширення знань педагогів щодо організації занять з художньо-продуктивного образотворення; визначення ступеню підготовленості до реалізації завдань з образотворчої діяльності; спонукання педагогів до творчого самовираження; підтримання інтересу до подальшого вивчення даної теми.

Керівник ШМВ 3-й рік роботи, вихователь-методист КЗ «ДНЗ №26 ВМР» Наталія Романюк ознайомила учасників з програмою заняття.

Спікер – консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Лариса Бондарчук підготувала для молодих колег методичний вісник «Завдання та зміст педагогічної роботи з художньо-продуктивного образотворення в ЗДО, відповідно до вимог освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»». Під час виступу ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями до реалізації завдань розділу «Дитина у світі мистецтва» та запропонувала розглянути орієнтири супроводу мистецької діяльності дітей дошкільного віку. Розкрила педагогам головну мету мистецької освіти, для реалізації якої у вихователів має бути сформований «професійний мистецький кейс». Також, звернула увагу присутніх на особливості освітніх завдань та зміст педагогічної роботи у кожній віковій групі, які чітко окреслені у освітній програмі для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

1

Спікер – консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Ніна Сокиринська під час інтелектуальної кав’ярні «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами образотворчої діяльності» ознайомила учасників з різноманітними формами попередньої роботи з дошкільниками, яка сприяє успішному розвитку творчих здібностей засобами образотворчої діяльності та створенні певних умов, що сприяють їх формуванню. Запропонувала розглянути види образотворчого мистецтва, а також засоби їх художньої виразності. Рекомендувала до використання в своїй педагогічній роботі ряд цікавих вправ, розвивальних ігор експериментальної діяльності з кольорами, що спрямовані на розвиток та одночасно діагностику творчих здібностей, креативності, які забезпечують гарантію досягнення мети розвитку творчих здібностей дітей.

2

Спікер Наталія Романюк, вихователь-методист КЗ «ДНЗ №26 ВМР», підготувала для педагогів педагогічний пробіг «Мандрівка у світ образотворчого мистецтва». Під час пробігу молоді вихователі мали змогу перевірити свої знання в інтелектуальній вікторині про світ образотворчого мистецтва, яка була проведена на Google платформі, а також стали активними учасниками інтелектуальної гри «Чорний ящик». Присутні переконались, що керівництво образотворчою діяльністю вимагає від вихователя знання того, що являє собою образотворче мистецтво.

58

Спікер Наталя Куліш, вихователь-методист КЗ «ДНЗ №26 ВМР» запросила учасників заходу до образотворчої майстерні «Творчість на кінчиках пальців: розвиток художньо-графічних умінь дошкільників за допомогою нетрадиційних технік зображувальної діяльності». Присутні із задоволенням, за допомогою нетрадиційних методів малювання, створили трояндові букети, кожен з яких відрізнявся своєю неповторністю та красою.

96

Також молоді вихователі мали можливість переглянути відео з методичного супроводу навчання дітей малюванню й аплікації, які підготували вихователі КЗ «ДНЗ №26 ВМР» Юлія Близнюк й Людмила Архипчук.

Підсумком зустрічі став обмін думками та враженнями. Учасники висловили вдячність за проведенні форми роботи та надану доцільну й змістовну інформацію.

Л

Accessibility menu
Contrast settings
Font size
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings